Sobota, 06. jún 2020
Meniny má Norbert | zajtra Róbert

Trojičný jarmok dnes otvorí prezident

Program Dní mesta Prešov (4. – 10. júna) pokračuje od dnes až do soboty Trojičným jarmokom. Ten sa slávnostným otvorením začne za účasti prezidenta SR Ivana Gašparoviča dnes o 14. hodine.

Súčasťou otvorenia bude aj prehliadka skupín historického šermu a vystúpenie folklórnych skupín PUĽS, Torysa, Kapušanske richtaroše, Šarišan, Šarišanček, Dúbravienka a Raslavičan. Súčasťou akcie bude počas všetkých troch dní v centre mesta vždy od 9. do 19. hodiny prehliadka tradičných remesiel. Zajtra bude jarmok pokračovať od 15. hodiny pred ĽB vystúpeniami folkových skupín Hrdza a Družina a vyvrcholí od 18. do 22. hodiny Írskym večerom, v ktorom vystúpia hudobné skupiny Haeven´s shore a Irish rose a tanečníci skupín Merlin a Irish dance. Najbohatší program ponúkne jarmok v sobotu, keď jeho súčasťou bude od 8.30 hodiny prehliadka automobilových veteránov. Tie od 10. hodiny vyštartujú na súťaž pod názvom Šarišský okruh veteránov. V ďalšom programe vystúpi postupne od 13. hodiny mandolínový súbor Tatrín, spevácky zbor Moyzes, skupina BB Country a Musica historica. O 17.30 hod. sa začne Vežový barokový koncert Dychového orchestra Jána Pöschla z veže kostola sv. Mikuláša. Podujatie vyvrcholí od 18. hodiny sprievodom skupín historického šermu mestom a ich vystúpením, bubeníckou a ohňovou šou, predstavením sokoliarskej skupiny a záverečným ohňostrojom.
(ik)

Súvisiace články
17.6.2007 Záujem remeselníkov o Trojičný jarmok z roka na rok rastie 8.6.2007 Na Trojičnom jarmoku ožívajú remeslá 7.6.2007 Prezident začal návštevu Prešova 6.6.2007 Deň záchrany života oslovil až 60 prvodarcov 4.6.2007 Začali Dni mesta Prešov 4.6.2007 Dnes odštartujú Dni mesta Prešov
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove
V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.