Utorok, 12. november 2019
Meniny má Svätopluk | zajtra Stanislav

Trojičný jarmok dnes otvorí prezident

Program Dní mesta Prešov (4. – 10. júna) pokračuje od dnes až do soboty Trojičným jarmokom. Ten sa slávnostným otvorením začne za účasti prezidenta SR Ivana Gašparoviča dnes o 14. hodine.

Súčasťou otvorenia bude aj prehliadka skupín historického šermu a vystúpenie folklórnych skupín PUĽS, Torysa, Kapušanske richtaroše, Šarišan, Šarišanček, Dúbravienka a Raslavičan. Súčasťou akcie bude počas všetkých troch dní v centre mesta vždy od 9. do 19. hodiny prehliadka tradičných remesiel. Zajtra bude jarmok pokračovať od 15. hodiny pred ĽB vystúpeniami folkových skupín Hrdza a Družina a vyvrcholí od 18. do 22. hodiny Írskym večerom, v ktorom vystúpia hudobné skupiny Haeven´s shore a Irish rose a tanečníci skupín Merlin a Irish dance. Najbohatší program ponúkne jarmok v sobotu, keď jeho súčasťou bude od 8.30 hodiny prehliadka automobilových veteránov. Tie od 10. hodiny vyštartujú na súťaž pod názvom Šarišský okruh veteránov. V ďalšom programe vystúpi postupne od 13. hodiny mandolínový súbor Tatrín, spevácky zbor Moyzes, skupina BB Country a Musica historica. O 17.30 hod. sa začne Vežový barokový koncert Dychového orchestra Jána Pöschla z veže kostola sv. Mikuláša. Podujatie vyvrcholí od 18. hodiny sprievodom skupín historického šermu mestom a ich vystúpením, bubeníckou a ohňovou šou, predstavením sokoliarskej skupiny a záverečným ohňostrojom.
(ik)

Súvisiace články
17.6.2007 Záujem remeselníkov o Trojičný jarmok z roka na rok rastie 8.6.2007 Na Trojičnom jarmoku ožívajú remeslá 7.6.2007 Prezident začal návštevu Prešova 6.6.2007 Deň záchrany života oslovil až 60 prvodarcov 4.6.2007 Začali Dni mesta Prešov 4.6.2007 Dnes odštartujú Dni mesta Prešov
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
30 rokov slobody
Mesto Prešov v spolupráci s PKO Čierny orol a Filma production pripravujú špeciálny spomienkový večer pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.