Sobota, 30. máj 2020
Meniny má Ferdinand | zajtra Petronela, Petrana

Deň polície aj dňom bez pokút

Dnešné dopoludnie pred Divadlom Jonáša Záborského patrilo Dňu polície. Akcia bola pripravená najmä pre deti a jeho súčasťou boli aj ďalšie dve akcie.

Počas dňa boli pred divadlom pripravené ukážky zásahu kukláčov a policajných kynológov, chýbať nemohla ani prehliadka policajnej výstroje. „Deň polície si pripomíname každoročne 23. júna a jednotlivé okresné a krajské riaditeľstvá na celom Slovensku organizujú počas celého júna takéto podujatia, ktorých cieľom je prezentácia policajného zboru, ale hlavne jednotlivých činností, ktoré polícia zabezpečuje, “ informoval nás zástupca hovorkyne KR PZ Daniel Džobaník. Deti okrem ukážok zásahov najviac oslovila možnosť aspoň na chvíľu si sadnúť do pristavených policajných áut, kde si mohli zapnúť sirénu, či použiť policajný amplión. Vystavené boli aj dve automobily s radarmi, či veľký transportér na kontrolu nákladných áut. Ku dňu polície sa rozhodla prispieť aj prešovská Mestská polícia a OR PZ v Prešove. Tí na dnešok vyhlásili Deň bez pokút, počas ktorého nebudú vodičom, ktorí sa prehrešia voči dopravnej disciplíne, či neúmyselne zavinia dopravný priestupok, ukladať pokutu a situáciu vyriešia iba dohovorom. „Pokutovať sa bude len v ojedinelých prípadoch, ak by sa vodič správal arogantne a vulgárne. Vtedy by nasledovali aj represívne opatrenia, “ upresnil informáciu tlačový tajomník MsÚ Michal Kaliňák.
(ik)

Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Policajní kynológovia
Deti sa tešili ňajmä z možnosti sedieť v policajnom aute
Deti zaujala aj ukážka policajnej výstroje
Deti zaujala aj ukážka policajnej výstroje
Deti zaujala aj ukážka policajnej výstroje
Deti zaujala aj ukážka policajnej výstroje
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Klientske centrum a Matričný úrad na Mestskom úrade v Prešove predĺžia stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristúpilo v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.