Piatok, 15. november 2019
Meniny má Leopold | zajtra Agnesa

Záujem remeselníkov o Trojičný jarmok z roka na rok rastie

Pred týždňom sa skončil 8. ročník Prešovského trojičného jarmoku a prehliadky skupín historického šermu, ktorý bol súčasne vyvrcholením Dní mesta Prešov. Akciu v spolupráci s mestom Prešov a skupinou historického šermu Cohors tradične zabezpečuje Park kultúry a oddychu (PKO) v Prešove.

Záujem remeselníkov o Prešovský trojičný jarmok z roka na rok rastie

Ako uviedol vedúci programového oddelenia PKO Jozef Kačala, úroveň tohto podujatia i množstvo zúčastnených remeselníkov, či vystupujúcich v sprievodnom programe z roka na rok rastie. Kým napríklad na prvý ročník prišlo 7 jarmočníkov a v minulom roku ich bolo 40, v tomto roku ich do Prešova zavítalo už 72. Okrem slovenských remeselníkov pritom nechýbali ani českí, či poľskí. „Nechceli sme, aby to bol nejaký klasický trh. Navštevovali sme preto rôzne akcie, aby sme vybrali drobných remeselníkov, ktorí by čo najlepšie prezentovali jednotlivé druhy remesiel. Záujem o podujatie je veľký, niektorým záujemcov sme práve z dôvodu zachovania tradičného rázu podujatia museli povedať nie. V budúcom roku ale možno presiahneme aj stovku účastníkov, “ uviedol J. Kačala. Atmosféru jarmoku dotvárali vystúpenia 9-tich súborov historického šermu, siedmich folklórnych súborov a štyroch tanečných skupín. „Celkovo v programe vystúpilo 395 účinkujúcich. Program sme koncipovali do jednotlivých blokov a myslím si, že mu nechýbala ani potrebná kvalita, o čom svedčí aj plné námestie počas jednotlivých dní, “ zhodnotil podujatie J. Kačala.
(ik)

Programový vedúci PKO Jozef Kačala
Súvisiace články
8.6.2007 Na Trojičnom jarmoku ožívajú remeslá 7.6.2007 Trojičný jarmok dnes otvorí prezident
Mohlo by Vás zaujímať
Ak neobsadíte miesta v prvých radoch, obsadia ich neonacisti.
Andrej Bán na diskusii so študentmi gymnázia jasne pomenoval náš najväčší problém
Majster kreslenej satiry Fedor Vico priúčal remeslu v Klube nadaných detí
Na stretnutie prešovských nadaných detí zavítal uznávaný slovenský karikaturista Fedor Vico. V KND-čku sa kreslili karikatúry i portréty samotného umelca.
Riaditelia škôl budú rokovať aj v Prešove
Už 12. ročník odbornej konferencie pre riaditeľov škôl a ich zástupcov s názvom ŠKOLA 2019/2020 sa bude tento rok konať 22. októbra 2019 v Prešove.
Prešovská univerzita prehlbuje spoluprácu s Čínskou univerzitou
Dňa 28. októbra prijal profesor Gabriel Paľa, prorektor pre vedu, umenie, šport a akreditáciu na pôde Prešovskej univerzity v Prešove profesorku Xing Jianhua z Inštitútu čínskych štúdií z Fujian University v Číne. Cieľom stretnutia bolo dohodnúť konkrétne kroky smerujúce k obsahovému napĺňaniu vzájomnej spolupráce.
Papierovými vystrihovačkami privítali v Klube nadaných detí jeseň
Príjemné jesenné počasie pretkávané pestrofarebnými odtieňmi popadaného lístia zaujalo nadané deti z Prešova. Klubové priestory si ozdobili jesennými vystrihovačkami.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.