Pondelok, 01. jún 2020
Meniny má Žaneta | zajtra Xénia, Oxana

Záujem remeselníkov o Trojičný jarmok z roka na rok rastie

Pred týždňom sa skončil 8. ročník Prešovského trojičného jarmoku a prehliadky skupín historického šermu, ktorý bol súčasne vyvrcholením Dní mesta Prešov. Akciu v spolupráci s mestom Prešov a skupinou historického šermu Cohors tradične zabezpečuje Park kultúry a oddychu (PKO) v Prešove.

Záujem remeselníkov o Prešovský trojičný jarmok z roka na rok rastie

Ako uviedol vedúci programového oddelenia PKO Jozef Kačala, úroveň tohto podujatia i množstvo zúčastnených remeselníkov, či vystupujúcich v sprievodnom programe z roka na rok rastie. Kým napríklad na prvý ročník prišlo 7 jarmočníkov a v minulom roku ich bolo 40, v tomto roku ich do Prešova zavítalo už 72. Okrem slovenských remeselníkov pritom nechýbali ani českí, či poľskí. „Nechceli sme, aby to bol nejaký klasický trh. Navštevovali sme preto rôzne akcie, aby sme vybrali drobných remeselníkov, ktorí by čo najlepšie prezentovali jednotlivé druhy remesiel. Záujem o podujatie je veľký, niektorým záujemcov sme práve z dôvodu zachovania tradičného rázu podujatia museli povedať nie. V budúcom roku ale možno presiahneme aj stovku účastníkov, “ uviedol J. Kačala. Atmosféru jarmoku dotvárali vystúpenia 9-tich súborov historického šermu, siedmich folklórnych súborov a štyroch tanečných skupín. „Celkovo v programe vystúpilo 395 účinkujúcich. Program sme koncipovali do jednotlivých blokov a myslím si, že mu nechýbala ani potrebná kvalita, o čom svedčí aj plné námestie počas jednotlivých dní, “ zhodnotil podujatie J. Kačala.
(ik)

Programový vedúci PKO Jozef Kačala
Súvisiace články
8.6.2007 Na Trojičnom jarmoku ožívajú remeslá 7.6.2007 Trojičný jarmok dnes otvorí prezident
Mohlo by Vás zaujímať
Vysokoškolský areál dostane novú podobu a zazelení sa
Prešovská univerzita v Prešove (PU) začala s rozsiahlou úpravou priestranstva pred budovou Vysokoškolského areálu (VŠA). Výsledkom realizácie projektu za viac ako 400 tis. eur bude zvýšenie jeho funkčnosti, ako aj zlepšenie kvality mestského prostredia s dôrazom na budovanie prvkov zelenej infraštruktúry. V areáli pribudne aj fontána.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
Prešovská univerzita plánuje na školskom pozemku zriadiť vlastnú včelnicu
Komunitná včelia záhrada a Katedra ekológie Fakulty humanitných a prírodných vied (FHPV) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) pracujú na výskume, ktorý je zameraný na zisťovanie miery kontaminácie životného prostredia ťažkými kovmi. Na tento cieľ chcú využiť usilovnosť a pracovitosť včiel.
Aj prešovské školy od 1. júna opäť otvoria svoje brány
Školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov sa po dvoch mesiacoch začínajú pripravovať na otvorenie v zmysle usmernení Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR, hlavného hygienika a krízového štábu.
Minister školstva a primátorka Prešova navštívili 3 školy ešte pred ich otvorením
Mesto Prešov otvorí školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti podľa plánu. Od 1.6.2020 sa vrátia deti a žiaci do 31 materských a základných škôl vo všetkých mestských častiach.
Logické myslenie predškolákov preverí Malá logická olympiáda.
Súťaž určená deťom predškolského veku preverí logické myslenie, pamäť, tvorenie pojmov i precvičovanie motoriky. Každý súťažiaci získa certifikát!
Mesto Prešov otvorí od 1. júna všetky materské a základné školy
Mesto Prešov v súlade s Rozhodnutím Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR otvára od 1.6.2020 všetky materské školy, základné školy a školské kluby detí vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.