Piatok, 05. jún 2020
Meniny má Laura | zajtra Norbert

Fragaria Cup spoznal víťazov (+ Fotogaléria)

Záverečnými zápasmi o umiestnenie a slávnostným dekorovaním víťazov včera vyvrcholil 6. ročník najväčšieho medzinárodného futbalového turnaja mládeže Fragaria Cup, na ktorom sa predstavilo spolu 279 tímov zo 17 krajín Európy a Izraela.

Napriek tomu, že organizátorom i hráčom v posledných dvoch dňoch komplikovalo situáciu počasie, ktoré narušilo plánovaný program, podarilo sa odohrať všetkých takmer tisíc zápasov, ktoré rozhodli o celkových víťazoch. Štyri dni plné futbalu vyvrcholili udelením medailí, vyhlásením all-stars tímov ako aj najúspešnejších hráčov, strelcov a brankárov jednotlivých kategórií. Postavenie historicky najúspešnejšieho tímu Fragaria Cuou potvrdil aj v tomto roku NK Osijek, ktorý k doterajším piatim triumfom na turnaji za posledné dva roky, pridal ďalšie dve víťazstvá v kategórii 10 a 14-ročných nádejí. Tímu U10 pod vedením trénera Ivicu Kuleševiča sa navyše podarilo po víťazstvách v kategórii osemročných a minuloročnom triumfe medzi deväťročnými pokoriť všetkých súperov aj v tomto roku v kategórii U10 a stali sa tak prvým chlapčenským tímom, ktorý získal do trvalého vlastníctva Putovný pohár pre víťaza. V kategórii dievčat sa z rovnakého úspechu mohli tešiť hráčky českého Hradca Králové, ktoré takisto zvíťazili trikrát v rade. Príjemným prekvapením dievčenskej časti súťaže bolo vystúpenie izraelského tímu Kishronot Hadera. Nová krajina na futbalovej mape Fragarie si z Prešova odniesla bronz. Najúspešnejšou krajinou sa stali Chorváti s tromi víťazstvami, dve zlaté získali srbskí futbalisti. Zo slovenských tímov si na víťazstvo v turnaji siahol iba Spartak Trnava v kategórii 12-ročných chlapcov.

Výsledky Fragaria Cupu 2007:
14-roční: 1. NK Osijek (Chorvátsko), 2. ŠK Matador Púchov, 3. Vác Város (Maďarsko). Finále: Osijek . Púchov 2:0
13-roční: 1. NK Marsonia Slavonski Brod (Chorvátsko), 2. Vác Város (Maďarsko), 3. BŠK Bardejov. Finále: S. Brod – Vác Város 0:0 (4:1 pk)
12-roční: 1. Spartak Trnava, 2. Daugaupils sport school (Lotyšsko), 3. JFC Skonto Riga (Lotyšsko). Finále: Trnava – Daugaupils 1:0
11-roční: 1. Vojvodina Novi Sad (Srbsko), 2. FC Hlučín (Česko), 3. Gradnulica Zrenjanin (Srbsko). Finále_ N. Sad – Hlučín 0:0 (6:5 pk)
10-roční: 1. NK Osijek (Chorvátsko), 2. Misi Miškolc (Maďarsko), 3. Spartak Trnava. Finále: Osijek – Miskolc 4:0
9-roční: 1. FK CFK Vrbas (Srbsko), 2. FC Hlučín, 3. NK Osijek , 4. Spartak Trnava. Vrbas – Hlučín 0:0 (4:3 pk)
8-roční: 1. FC MTZ Ripo Minsk (Bielorusko), 2. FC Daugava Babite Riga, 3. FC Brašov I (Rumunsko). Minsk – Riga 1:0
Dievčatá do 15 rokov: 1. DFC Slávia Hradec Králové, 2. ZFK „Lask“ Lazarevac I (Srbsko), 3. Kishronot Hadera (Izrael). Finále: Hr. Králové – Lazarevac 1:0
(ik)

Ceny najlepším odovzdával medzinárodný futbalový rozhodca Ľuboš Micheľ
Tím Nk Osijek získal v kategórii U10 už tretie víťazstvo v rade a tým aj Putovný pohár do svojho vlastníctva
Putovný pohár získali do svojho vlastvíctva natrvalo aj futbalistky Hradca Králové
Najmenší víťazi - v kategórii U8 zvíťazil Minsk
Dievčenský all-stars tím
Súvisiace články
18.3.2011 Prípravy na desiaty ročník Fragaria Cup v plnom prúde 2.7.2007 Odštartoval Fragaria cup 28.6.2007 Na Fragarii očakávajú vyše 5 800 účastníkov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.