Utorok, 07. júl 2020
Meniny má Oliver | zajtra Ivan

Odštartovala petičná akcia na ochranu dôchodkovej reformy

Vo všetkých krajských i okresných mestách na Slovensku včera odštartovala petičná akcia opozičných parlamentných strán iniciovaná stranou SDKÚ-DS na ochranu dôchodkovej reformy a za zachovanie druhého dôchodkového piliera.

V Prešove petičnú akciu odštartoval exminister financií a poslanec NR SR za SDKÚ-DS Ivan Mikloš a prešovskí poslanci NR SR Stanislav Kahanec (KDH) a Štefan Kužma (SDKÚ). „Je to reakcia na opakované snahy vlády rozkladať dôchodkovú reformu nesystematickými opatreniami. Novela zákona o sociálnom poistení diskriminuje niektoré skupiny občanov, najmä ľudí opatrujúcich chorých, či doktorandov a zároveň ohrozuje udržateľnosť dôchodkového systému, “ argumentoval pri spustení petície I. Mikloš, ktorý zákonný návrh vládneho Smeru-SD označil ako „nekoncepčný, nezodpovedný a nekompetentný, o čom svedčí aj 152 pripomienok, ktoré k nemu bolo vznesených a svedčí o tom aj postoj HZDS. “

Petícia obsahuje osem požiadaviek adresovaných parlamentu, prezidentovi, vláde a Ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny. Cieľom petičného výboru je v čo najkratšom čase zozbierať 100-tisíc podpisov potrebných na to, aby sa týmto bodom musela zaoberať Národná rada SR už na svojom najbližšom zasadnutí, ktoré sa začne 16. októbra. K petícii sa je možné pripojiť vo všetkých krajských i väčšine okresných miest. V Prešove je možné petíciu podpísať v centre mesta pri historickej budove DJZ. Okrem pevného stanoviska budú občanov oslovovať aj pohyblivé skupiny.
(ik)

Petíciu na ochranu dôchodkovej reformy odštartovali v Prešove Ivan Mikloš, Stanislav Kahanec a Štefan Kužma
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.