Utorok, 04. august 2020
Meniny má Dominik, Dominika | zajtra Hortenzia

Seminár o daniach a živnostenskom zákone

Prešovská firma Velmax, s.r.o. Vás pozýva na ňou organizované ekonomické semináre na tému „Novela živnostenského zákona jej aplikácia v praxi“, ktorý sa bude konať 9. 10. 2007 a „Daň z príjmov – povinnosti pri úhradách do zahraničia, Medzinárodné zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia“, ktorý sa bude konať 11. 10. 2007.

Velmax s.r.o.

Semináre sú určené pre ekonómov, právnikov, živnostníkov, štatutárnych zástupcov a spoločníkov obchodných spoločností.
Lektorkou seminára k rozsiahlej novele živnostenského zákona je Ing. Ľubov Lokajová, dlhoročná zamestnankyňa Živnostenského úradu v Prešove. Podľa programu seminára sa lektorka bude venovať zmenám v registrácií FO a PO domácich a zo zahraničia, preukazovaní odbornej spôsobilosti, ohlasovaní prevádzok, službám, ktoré poskytujú Jednotné kontaktné miesta, poplatkom a živnostenskej kontrole.
Lektorkou seminára na tému „Daň z príjmov - ... je JUDr. Oľga Groszová – špecialistka na daň príjmov a daň z pridanej hodnoty.
Tá v príhovore odbornej verejnosti konštatuje: “V čase od 1. mája 2004 (po vstupe SR do Európskej únie) sa výrazne rozšírili obchodné vzťahy medzi subjektami z rôznych členských krajín EÚ.
Pri realizácii úhrad do zahraničia nám však zákon o dani z príjmov ukladá rôzne povinnosti – ako zraziť daň alebo sumu na zabezpečenie dane (zálohu na daň).
Správne posúdenie jednotlivých prípadov z hľadiska týchto daňových povinností nie je vôbec jednoduché, nakoľko úprava v zákone je veľmi zložitá a situácia je komplikovaná aj skutočnosťou, že medzi jednotlivými štátmi sú uzatvorené dvojstranné zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, ktoré môžu jednotlivé prípady upraviť odlišne ako zákon, pričom ustanovenia týchto zmlúv majú prednosť pred zákonom.
Preto sme pripravili seminár, ktorý má pomôcť lepšej orientácii v tejto zložitej problematike. Na praktických príkladoch si ukážeme, čo je rozhodujúce, aká je postupnosť krokov pri rozhodovaní o povinnosti zraziť daň alebo preddavok na daň a ako sú tieto povinnosti upravené v zmluvách so štátmi EÚ, s ktorými SR susedí – Česko, Poľsko, Rakúsko, Maďarsko. “
V ďalšej časti seminára sa budeme venovať aj rozsiahlej novelizácii zákona o správe daní a poplatkov k 1.9.2007 (registračná a oznamovacia povinnosť, práva a povinnosti pri daňovej kontrole) a novému tlačivu daňového priznania k DPH (samostatný konzultačný seminár na tému „DPH“ s JUDr. Groszovou pripravujeme 8. 11. 2007 v Prešove).
V štvrtej časti programu seminára - diskusii bude venovaný zvlášť veľký priestor na zodpovedanie otázok účastníkov k všetkým trom bodom programu. Preto Vás prosíme o prípravu odborných otázok a ich zaslanie mailom vopred na velmax@velmax.sk
Všetci prítomní dostanú odborný materiál v tlačenej forme, písacie potreby, poznámkový papier, občerstvenie a obed.

Semináre sa uskutočnia v Prešove dňa 9. 10. 2007 a 11. 10. 2007 v kongresovej sále Hotela Lineas, Budovateľská 14 (spoje MHD č. 5, 7, 2 zo zástavky Čierny most – smer Budovateľská ulica, príp. spoj 38 zo zastávky pri autobusovej stanici), pešo zo stanice cca 15 min. Začiatok je o 8.30 hod. , prezentácia od 7.45 hod. Viac na www.velmax.sk.

Veríme, že program seminára splní Vaše očakávania a pomôže Vám pri práci.
Na stretnutie s Vami sa teší kolektív firma Velmax, s.r.o.

Súvisiace články
14.2.2009 Prešovská firma Velmax, s.r.o. Prešov pripravila v tomto období nasledovnú sériu vzdelávacích seminárov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.