Piatok, 03. júl 2020
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Poslanci parlamentu na prieskume

Členovia výboru NR SR pre hospodárstvo sa rámci svojho výjazdového zasadnutia v Prešove zaujímali o hospodárenie v Rušňovom depe v Prešove a na Úrade Prešovského samosprávneho kraja rokovali s jeho riaditeľom Stanislavom Kubánkom.

Zajímali sa o počte nezamestnaných a v tejto súvislosti o investičných príležitostiach v regióne a príprave priemyselných parkov. Ako uviedla hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Veronika Fitzeková, "veľmi konkrétne sa hovorilo o zamýšľanom priemyselnom parku medzi Prešovom a Košicami, ktorý by pomohol obidvom krajom s vysokou mierou nezamestnanosti. Problémom je, že ide o záplavovú oblasť. " Záver z rokovania je ten, že samosprávne kraje by sa mali aktívne zapájať do procesu vytvárania priemyselných parkov a mali by začať s vykupovaním pozemkov. Hovorilo sa aj o nemocniciach, aké sú kompetencie VÚC a čo môžu pre ich vyrovnaný rozpočet spraviť.
Poslanci parlamentu navštívili aj prešovskú spoločnosť SPINEA, s.r.o. , ktorá sa zaoberá strojárstvom a vyššími technológiami. Ich nosný programom je vývoj, výroba a predaj vysoko presných ložiskových reduktorov s konštantným prevodom. Spoločnosť patrí k najúspešnejším firmám nielen na území kraja ale aj z celoslovenského hľadiska. Poslanci sa dozvedeli, že SPINEA plánuje v blízkej budúcnosti rozširovanie výroby a výstavbu nového závodu.
-mm-

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.