Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Pomýlili si spôsob vymáhania pohľadávky

Zo spáchania trestného činu vydierania formou spolupáchateľstva sú od stredy 19. júla väzobne stíhaní štyria občania Prešova - Ján L. a Marek G., majiteľ a pracovník firmy na vymáhanie dlžôb so sídlom v Prešove, Maroš L., brat prvého z nich a Juraj U., príslušník Železničnej polície SR v Prešove. Všetci boli zaistení pri preberaní určitej finančnej sumy okolo 16.15 h v utorok 18. júla v prešovskom pohostinstve U Greka príslušníkmi pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) SR v Prešove a za asistencie príslušníkov odboru obzvlášť závažnej trestnej činnosti, expozitúra Východ.

Vyšetrovateľ Okresného úradu vyšetrovania PZ SR v Prešove 20. júla k tomu povedal, že poškodeným je Dušan Č. z Prešova, ktorý ako spolumajiteľ jednej firmy podniká v Humennom a prítomný pri tom bol aj jeho právny zástupca Peter C. z Prešova. Sporná je pohľadávka asi 100 tisíc Sk, pochádzajúca ešte z roku 1995 a ako preverovanie ukázalo, firmu na vymáhanie dlžôb, ktorá má oprávnenie na odkúpenie pohľadávky a na jej ďalšiu realizáciu si najala prešovská spoločnosť Tatra Temex Cable, a. s, prevádzkujúca o. i. káblové rozvody v meste Prešov. Štvorica doteraz súdne netrestaných osôb sa poškodenému a jeho manželke vyhrážala fyzickým napadnutím, násilným používaním jeho auta a poškodením majetku.

Celý prípad sa dostal do rúk polície 12. júla, keď došlo počas stretnutia Dušana Č. s predstaviteľmi nemenovanej "vymáhačskej" firmy k prvému náznaku vydierania. Túto skutočnosť poškodený polícii oznámil a odvtedy s ňou spolupracoval. Vyšetrovateľ objasnil, že sporný je spôsob vymáhania pohľadávky a vyšetrovanie zameria aj na to, či je táto pohľadávka ešte právne vymožiteľná, keďže po 3 rokoch tým, že si ju Tatra Temex Cable nenárokoval právnou cestou by mala byť premlčaná a nie je na ňu právny nárok.

Pri zásahu v utorok 18. júla bol zaistený aj jeden policajt z Okresného riaditeľstva PZ SR v Prešove. Ako však preverovanie prípadu ukázalo, zdržiaval sa podľa vyšetrovateľa "v nesprávnom čase na nesprávnom mieste", pretože so štvoricou zaistených a obvinených páchateľov preveroval iné prípady trestnej činnosti. V tomto prípade figuruje pre vyšetrovateľa ako svedok.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum v Prešove má vlastný čmelín aj búdky pre vtáky a netopiere
Moderné nákupné centrum v metropole Šariša rozvíja ekologické aktivity na podporu udržateľnosti životného prostredia. Vďaka nim už získalo aj prestížny certifikát, aký má len 6 nákupných centier na svete.
FLEXI jedálny lístok prichádza na prešovské ZŠ
Školské jedálne v meste Prešov medzi prvými na Slovensku zavádzajú FLEXI jedálny lístok. Novinku začnú testovať v základnej škole Prostějovská od 4.11.2019.
Vzdelávanie sa dospelosťou nekončí
Pýtali sme sa slovenskej populácie, akú úlohu hrá v  živote vzdelávanie, kto je zaň zodpovedný, aký dôvod máme vzdelávať sa celý život a prečo to nerobíme.
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Krajské Srdce na dlani 2019
Snahou Prešovského dobrovoľníckeho centra, o.z. je vyzdvihnúť a oceniť ľudí, ktorých dobrovoľná práca je výnimočná, vysoko prospešná a ktorí sú inšpiratívnym príkladom pre ostatných.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.