Štvrtok, 21. október 2021
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Znižovať kriminalitu chcú medzinárodnou dohodou

Na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Prešove včera slávnostným spôsobom podpísali zástupcovia dvoch slovenských krajských policajných zborov z Prešova a Žiliny a zástupcovia troch poľských policajných veliteľstiev z vojvodstiev so sídlom v Krakowe, Katowiciach a Rzesowe Protokol, ktorý nadväzuje na Zmluvu podpísanú vo Varšave 23. marca 2004 medzi Poľskou republikou a Slovenskou republikou.

Materiál obsahuje dohodu o vzájomnej spolupráci pri prevencii, odhaľovaní a boji proti trestnej činnosti ako aj upevňovaní spolupráce na prihraničných územiach, aby nedochádzalo k ohrozovaniu bezpečnosti občanov a k narušovaniu verejného poriadku. Spolupráca bude spočívať predovšetkým v bezprostrednej výmene informácií, materiálov a v spolupráci pri odhaľovaní páchateľov rôznych druhov trestnej činnosti, najmä ich iniciátorov a organizátorov a prepojenia zločineckých skupín vo viacerých oblastiach. Ako uviedol riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove František Leško, „pôjde o zvlášť nedovolenú úpravu rastlín slúžiacich na výrobu omamných prostriedkov a psychotronických látok, na oblasť zločineckých organizovaných skupín, ktoré majú kontakty v druhom štáte. Dohoda sa týka tiež spolupráce v oblasti trestných činov v hospodárstve, daňových a bankových podvodov, ekonomickej trestnej činnosti, oblasti krádeží a pašovania predmetov hlavne kultúrneho dedičstva a dopravných prostriedkov, tiež nelegálneho obchodu so zbraňami, strelivom, výbušninami a inými nebezpečnými materiálmi." Spolupráca sa bude týkať aj hľadaných osôb, nelegálnej migrácie a pašovania ľudí. V Protokole je zahrnutá aj výmena skúseností a metód práce v oblasti dopravy a cestnej premávky. Nastoľuje spoločné kroky pri riešení krízových udalostí v prihraničnej oblasti v dôsledku živelných katastrof, technických havárií a teroristických ohrození. Policajné útvary plánujú aj spoluprácu v oblasti vytvárania spoločných projektov s využitím finančných zdrojov z fondov EÚ. Ide i prvý takýto protokol, ktorý nie je časovo obmedzený.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
Vodič na mopede skončil v cele
Včera (29.09.2021) popoludní 42 ročný muž ako vodič viedol moped po prešovskej Ul. A. G. Svobodu.
Vtlačil ju do bytu
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vedie trestné stíhanie vo veci zločinu porušovanie domovej slobody, ku ktorému došlo 09.10.2021, po 17-tej hodine v jednom z bytových domov na sídlisku III. , v Prešove. 19 ročný mladík vošiel do domu spoločne so 70 ročnou ženou, ktorá bola na invalidnom vozíku.
Vykurovacia sezóna
Vykurovacie obdobie patrí do obdobia, kedy je nebezpečenstvo vzniku požiarov veľmi vysoké. V tomto období je potrebné, aby každý z nás, ktorí prichádzame do kontaktu s vykurovacími zariadeniami im venovali zvýšenú pozornosť. V okresoch Prešov a Sabinov bolo počas vykurovacieho obdobia v roku 2020 zaznamenaných 19 požiarov od vykurovacích systémov, pri ktorých boli vyčíslené priame škody na 21 100 eur a uchránené hodnoty vo výške 218 000 eur. Požiare boli spôsobené hlavne tepelnými spotrebičmi, dymovodmi alebo komínovými telesami, kde najčastejšou príčinou vzniku požiaru bolo vyhorenie sadzí v komíne a porucha vykurovacích telies, dymovodov a komínov.
Vandalizmus, poškodený verejný bicykel
Včera (17.10.2021) popoludní bolo na linku 158 oznámené, že došlo k poškodeniu verejného bicykla, konkrétne na Ul. Jazdeckej, v Prešove.
Vykradnutých osem autobusov
Včera (19.10.2021) v ranných hodinách bolo na Obvodného oddelenie Policajného zboru v Prešove oznámené, že došlo k protiprávnemu konaniu zo strany zatiaľ neznámeho páchateľa.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK