Streda, 28. október 2020
Meniny má Dobromila | zajtra Klára

Sídliská budú mať internet zadarmo

Obyvatelia prešovských sídlisk budú môcť minimálne tri roky využívať internetové pripojenie zadarmo. Bezplatne sa od začiatku decembra bude dať na internet pripojiť aj v centre mesta.

Projekt Internet zadarmo realizuje mesto Prešov v spolupráci so spoločnosťou Slovanet. Tá dnes potvrdila kúpu kontrolného balíka prešovskej spoločnosti Kryha a vďaka takto prevzatej optickej sieti sa budú môcť na internet s nižšou prenosovou rýchlosťou 256 kbit/s a neobmedzeným množstvom prenesených dát zadarmo pripojiť domácnosti na sídliskách Sekčov, Šváby a na Sídlisku III. Záujemcovia ale budú musieť zaplatiť jednorázový tisíckorunový poplatok za zavedenie prípojky. Od začiatku decembra bude možné pripojiť sa na internet zadarmo prostredníctvom bezdrôtovej technológie aj v okolí Mestského úradu. „Projekt Internet zadarmo je štartovací impulz pre všetkých občanov, ktorí doteraz nenabrali odvahu internet využívať, alebo si ho nemohli dovoliť, “ uviedol prešovský primátor Pavel Hagyari. Ako dodal, mesto zase využije optické siete na pripojenie priemyselných kamier, ktorými bude môcť monitorovať uvedené lokality.

Do konca roka plánuje Slovanet pokryť optickou sieťou približne 15-tisíc prešovských domácností. Zmluvu na využívanie Internetu zadarmo môžu záujemcovia podpísať od dnešného dňa, zriaďovanie prípojok bude prebiehať postupne. Na Sídlisku III od 3. decembra, na Sekčove a Šváboch od januára. Na otázku, či v budúcnosti bude spoločnosť rozširovať pokrytie reagoval výkonný riaditeľ Slovanetu Peter Máčaj. „Potrebujeme určité obdobie na zistenie dopytu. Navyše v niektorých častiach, akým je napríklad Staré mesto, je miestami problematické dané územie rozkopávať a dostať sa tak ku klientom. Budeme to postupne vyhodnocovať a následne sa rozhodovať o ďalších investíciách. “ Alternatívny poskytovateľ širokopásmových služieb okrem produktu Internet zadarmo dnes v uvedených prešovských lokalitách začal poskytovať aj rýchle pripojenie na internet, spoločne s telefonovaním a digitálnou káblovou televíziou, ktorej spustením chce spoločnosť konkurovať aktuálnej ponuke. Tieto služby však už budú spoplatňované.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov sa pripravuje na celoplošné testovanie
Celoplošné testovanie sa uskutoční počas dvoch nadchádzajúcich víkendov aj v Prešove. Mesto už podľa pokynov vyčlenilo 66 odberných miest. Momentálne čakáme na ďalšie pokyny od Ozbrojených síl SR.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Mesto Prešov hľadá dobrovoľníkov do tímov na odberných miestach.
AKTUALIZÁCIA 26.10.2020: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť a vykonávať činnosť administratívnych pracovníkov počas celoplošného testovania, ktoré sa na Slovensku uskutoční v termínoch 31.10.2020 - 1.11.2020 a 7.11.2020 - 8.11.2020.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.