Štvrtok, 29. október 2020
Meniny má Klára | zajtra Šimon, Simona

Hagyari získal v šachu policajné uniformy

Primátor Pavel Hagyari dnes v šachovej partii získal oblečenie pre mestskú políciu a reflexné vesty pre asistentov pomáhajúcich ľuďom na priechodoch pre chodcov. Keďže však šachovú partiu nevyhral, stáť ho to bude parkovacie miesto a pozvanie na večeru.

Primátor sa dnes na partii šachu stretol s honorárnym konzulom Holandska a prešovským podnikateľom Matúšom Murajdom, s ktorým sa stavil o pozvanie na večeru a miesto na parkovanie v centre mesta. Murajda Hagyarimu prisľúbil, že ak súboj prehrá, vyzbrojí príslušníkov Mestskej polície 74-timi policajnými uniformám a ošatí aj 40 asistentov pomáhajúcich na priechodoch pre chodcov. „Ide skôr o symbolickú hodnotu v tom, že podnikateľský sektor môže dobre spolupracovať s mestom. Keď som videl aktivitu mesta týkajúcu sa pomoci pri priechodoch pre chodcov, rozhodol som sa, že musím prispieť. Nie však úplne zadarmo, a tak sme sa stavili“, priblížil vznik myšlienky honorárny konzul Holandska na Slovensku. „Je to dobrý spôsob ako do riadenia mesta vtiahnuť ľudí, ktorí o to majú záujem a chcú mu pomôcť“, uviedol na margo duelu prešovský primátor, ktorý chcel pôvodne hrať proti Murajdovi tenis. „Potom, čo som si roztrhol achilovku sme to ale radšej zmenili na kľudnejší šport“, dodal Hagyari. Holandský honorárny konzul vnímal partičku šachu pred jej začiatkom takto: „Ide o to stráviť pri dobrej kávičke pár chvíľ s primátorom, prípadne ho nabiť a keď to nepôjde, zmierim sa aj s prehrou“. Napokon tak ale nemusel urobiť, pretože partia dopadla podľa všeobecných predpokladov – remízou. Znamená to, že za parkovaciu kartu v centre mesta a pozvanie od primátora na večeru získa mestská polícia oblečenie pre policajtov a nepremokavé plášte pre asistentov.
(ik)

Matúš Murajda (vľavo), Pavel Hagyari (vpravo)
Matúš Murajda
Pavel Hagyari
Matúš Murajda (vľavo), Pavel Hagyari (vpravo)
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov sa pripravuje na celoplošné testovanie
Celoplošné testovanie sa uskutoční počas dvoch nadchádzajúcich víkendov aj v Prešove. Mesto už podľa pokynov vyčlenilo 66 odberných miest. Momentálne čakáme na ďalšie pokyny od Ozbrojených síl SR.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Mesto Prešov hľadá dobrovoľníkov do tímov na odberných miestach.
AKTUALIZÁCIA 26.10.2020: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť a vykonávať činnosť administratívnych pracovníkov počas celoplošného testovania, ktoré sa na Slovensku uskutoční v termínoch 31.10.2020 - 1.11.2020 a 7.11.2020 - 8.11.2020.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.