Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Hoci je junior, preháňa už aj mužov

Počas víkendu vyvrcholili v Bratislave majstrovstvá Európy juniorov a kadetov v stolnom tenise. Slovensko sa tešilo z cenných kovov aj zásluhou 16-ročného juniora Ľubomíra Pišteja, odchovanca prešovského stolného tenisu, konkrétne klubu Štart VD, ktorý však od dvanástich rokov hráva v Bratislave.

"V družstvách sme na ME skončili piati, čo je podľa mňa veľmi pekný výsledok. Menej sa mi darilo vo dvojhre, mal som dosť nepriaznivý žreb a skončil už v druhom kole s poľským súperom. Vo štvorhre chlapcov sme skončili so Šeredom v osemfinále proti silnému juhoslovanskému páru, no a bronzovú medailu sme získali spoločne s Dunajskostredčankou Filistovou v miešanej štvorhre. Hrávame spoločne druhý rok," sumarizoval Ľ. Pištej svoje účinkovanie na šampionáte.

Nádejný stolný tenista má svoje skúsenosti už aj z mužskej kategórie, v minulom roku hrával Superligu za Sporiteľňu Bratislava, v nastávajúcom ročníku bude účinkovať v prvej slovenskej lige. Patrí ku úspešnej nastupujúcej generácii, ktorá sa dokáže na rozdiel od seniorských výberov presadiť aj na medzinárodnom fóre. "Myslím, že nie príliš lichotivé postavenie nášho mužského stolného tenisu súvisí aj s prístupom hráčov, ale predovšetkým s vytváranými podmienkami. Ak by som to porovnal trebárs s Nemeckom, tak je to na jasne nižšej úrovni. Odzrkadlilo sa to napríklad aj v poslednom ročníku medzinárodnej Superligy, kde slovenské kluby, Sporiteľňa, Rača a Malacky, obsadili tri posledné miesta," skonštatoval Ľ. Pištej. Nie príliš dobré finančné podmienky na Slovensku sa odzrkadľujú na fakte, že kluby nemajú peniaze na angažovanie zahraničných posíl a v konfrontácii s mnohými špičkovými hráčmi, účinkujúcimi najmä rakúskych a v českých kluboch, príliš šancí nemajú.

Nádejného slovenského reprezentanta pritiahol ku stolnému tenisu otec, sám doposiaľ aktívny hráč prešovského ŠKP. Spočiatku váhal medzi futbalom a stolným tenisom, napokon to vyhrala celuloidová loptička. Pod jeho odchod do Bratislavy sa podpísalo aj to, že otec Vladimír bol tak trochu personou non grata v prešovskej stolnotenisovej generalite, kde vznikol rozkol kvôli stolonotenisovej hale na Sídlisku III. Ľubomír má pred sebou sľubnú perspektívu, sám o svojich cieľoch hovorí: "Ešte na budúci rok som junior a na majstrovstvách Európy by som opäť chcel siahať po medailách vo viacerých kategóriach, najmä vo družstvách, hoci konkurencia bude silná. Potom bude mojim cieľom prepracovať sa do seniorskej špičky a reprezentácie."
Nemalé ambície dokumentujú aj Ľubove rebríčkové postavenia. V slovenskom juniorskom vedie pred svojim reprezentačným kolegom Šeredom, v mužskom sa pohybuje na začiatku tretej desiatky, bežne však konfrontuje svoje sily aj s najlepšími Slovákmi. "V európskom juniorskom rebríčku som približne tridsiaty, tridsiaty piaty, ale posuniem sa asi vyššie, lebo predo mnou sú viacerí hráči, ktorí v tejto vekovej kategórii končia a tak by som mal byť v prvej dvadsiatke."

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Rytieri z Bardejova nestačili na bojovníkov z Košíc
Fantastický obrat predviedli v siedmom kole Warriors z Košic, ktorí tak v tabuľke zmazali aj poslednú nulu v kolonke prehier.
Prešov Karate Kids - Krajňák a Jalowiczorová valcujú Európu!
Začiatkom tuhých európskych bojov, ktoré čakali na Prešov Karate Kids, bola ťažká medzinárodná súťaž - CROTIA OPEN 2019.
Prešovský kilometer preveril kondičku malých aj veľkých cyklistov
7. ročník Prešovského kilometra bol aj tento rok plný odhodlaných cyklistov všetkých vekových kategórií, no najmä radosti zo športu. Pozrite si podrobné výsledky.
Štvrťfinálové pohárové víťazstvo bolo blízko, ale nekonalo sa
Prvý zápas štvrťfinále Slovenského pohára vo volejbale mužov bol v Prešove dramatický do poslednej lopty. Z dôležitého víťazstva sa po obrate z 0:2 na 3:2 tešil húževnatý súper z Myjavy. Pred novembrovou odvetou (27. 11.) majú hráči VK MIRAD PU Prešov náročnú východiskovú situáciu.
Prešovskí volejbalisti nestačili na Svidník, pred rekordnou domácou kulisou uchmatli len bod
V rámci 8. kola Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK MIRAD PU Prešov odvekých rivalov z družstva TJ Slávia Svidník. Bezmála 300 fanúšikov športu spod vysokej siete vytvorilo výbornú atmosféru a zároveň sezónny rekord návštevnosti športovej haly na Sekčove.
FK Ekoprim Prešov – jediný zástupca východu vo futsalovej extralige juniorov.
V Novembri začala nová ligová sezóna mládeže a FK Ekoprim Prešov do nej vstúpil v oboch celoslovenských súťažiach U17 aj U20 bravúrne, keď chlapci doposiaľ vyhrali všetky svoje zápasy.
Výsledky 3b Prešovskej hokejbalovej ligy
Prinášame Vám výsledky 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy:
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.