Streda, 15. júl 2020
Meniny má Henrich | zajtra Drahomír

Hoci je junior, preháňa už aj mužov

Počas víkendu vyvrcholili v Bratislave majstrovstvá Európy juniorov a kadetov v stolnom tenise. Slovensko sa tešilo z cenných kovov aj zásluhou 16-ročného juniora Ľubomíra Pišteja, odchovanca prešovského stolného tenisu, konkrétne klubu Štart VD, ktorý však od dvanástich rokov hráva v Bratislave.

"V družstvách sme na ME skončili piati, čo je podľa mňa veľmi pekný výsledok. Menej sa mi darilo vo dvojhre, mal som dosť nepriaznivý žreb a skončil už v druhom kole s poľským súperom. Vo štvorhre chlapcov sme skončili so Šeredom v osemfinále proti silnému juhoslovanskému páru, no a bronzovú medailu sme získali spoločne s Dunajskostredčankou Filistovou v miešanej štvorhre. Hrávame spoločne druhý rok," sumarizoval Ľ. Pištej svoje účinkovanie na šampionáte.

Nádejný stolný tenista má svoje skúsenosti už aj z mužskej kategórie, v minulom roku hrával Superligu za Sporiteľňu Bratislava, v nastávajúcom ročníku bude účinkovať v prvej slovenskej lige. Patrí ku úspešnej nastupujúcej generácii, ktorá sa dokáže na rozdiel od seniorských výberov presadiť aj na medzinárodnom fóre. "Myslím, že nie príliš lichotivé postavenie nášho mužského stolného tenisu súvisí aj s prístupom hráčov, ale predovšetkým s vytváranými podmienkami. Ak by som to porovnal trebárs s Nemeckom, tak je to na jasne nižšej úrovni. Odzrkadlilo sa to napríklad aj v poslednom ročníku medzinárodnej Superligy, kde slovenské kluby, Sporiteľňa, Rača a Malacky, obsadili tri posledné miesta," skonštatoval Ľ. Pištej. Nie príliš dobré finančné podmienky na Slovensku sa odzrkadľujú na fakte, že kluby nemajú peniaze na angažovanie zahraničných posíl a v konfrontácii s mnohými špičkovými hráčmi, účinkujúcimi najmä rakúskych a v českých kluboch, príliš šancí nemajú.

Nádejného slovenského reprezentanta pritiahol ku stolnému tenisu otec, sám doposiaľ aktívny hráč prešovského ŠKP. Spočiatku váhal medzi futbalom a stolným tenisom, napokon to vyhrala celuloidová loptička. Pod jeho odchod do Bratislavy sa podpísalo aj to, že otec Vladimír bol tak trochu personou non grata v prešovskej stolnotenisovej generalite, kde vznikol rozkol kvôli stolonotenisovej hale na Sídlisku III. Ľubomír má pred sebou sľubnú perspektívu, sám o svojich cieľoch hovorí: "Ešte na budúci rok som junior a na majstrovstvách Európy by som opäť chcel siahať po medailách vo viacerých kategóriach, najmä vo družstvách, hoci konkurencia bude silná. Potom bude mojim cieľom prepracovať sa do seniorskej špičky a reprezentácie."
Nemalé ambície dokumentujú aj Ľubove rebríčkové postavenia. V slovenskom juniorskom vedie pred svojim reprezentačným kolegom Šeredom, v mužskom sa pohybuje na začiatku tretej desiatky, bežne však konfrontuje svoje sily aj s najlepšími Slovákmi. "V európskom juniorskom rebríčku som približne tridsiaty, tridsiaty piaty, ale posuniem sa asi vyššie, lebo predo mnou sú viacerí hráči, ktorí v tejto vekovej kategórii končia a tak by som mal byť v prvej dvadsiatke."

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.