Pondelok, 13. júl 2020
Meniny má Margita | zajtra Kamil

Komunisti štartujú petíciu za neskoršie euro

Petíciu proti zavedeniu eura od roku 2009 rozbieha v tomto týždni mimoparlamentná Komunistická strana Slovenska (KSS). Informoval o tom predseda Krajského výboru (KV) KSS v Prešove Ján Janočko.

Predseda KV KSS v Prešove Ján Janočko

Zároveň zdôraznil, že KSS nie je proti vstupu Slovenska do eurozóny, podľa názoru komunistov by sa tak ale malo stať až v roku 2012. Komunisti pritom poukazujú na to, že v súčasnosti nie sú na zavedenie eura dostatočné ekonomické a sociálne pomery a životná úroveň našej krajiny v porovnaní s ostatnými štátmi EÚ je nízka. „Prevažná väčšina občanov sa zavedením eura dostane ešte do väčších finančných problémov ako majú dnes a Slovensko sa stane chudobným príbuzným krajín, ktoré už euro majú, “ argumentoval podpredseda KV KSS Rudolf Kaščák s tým, že zo skorého zavedenia eura „budú profitovať iba nadnárodné a súkromné spoločnosti, ale nie obyčajný občan. “ Prechod na euro by podľa krajských predstaviteľov KSS negatívne dotkli práve východu Slovenska. „Aj keď s viacerými opatreniami súčasnej vlády súhlasíme, predsa len by vláda mala najprv venovať pozornosť zvyšovaniu životnej úrovne, aby sme sa čo najskôr dostali aspoň na úroveň Čiech. Preto by k zavedeniu eura malo prísť až v roku 2012, “ dodal Ján Janočko. KV KSS si zároveň nestanovil, koľko podpisov chce pod petíciu, ktorú budú adresovať vláde, zozbierať.
(ik)

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.