Streda, 28. október 2020
Meniny má Dobromila | zajtra Klára

Nových vedúcich odborov vyberú do 10. decembra

Noví vedúci odborov Mestského úradu (MsÚ) budú známi do 10. decembra. Informoval o tom prednosta MsÚ Jozef Višňovský v súvislosti s minulotýždňovým odvolaním všetkých vedúcich odborov úradu.

Ako dodal prednosta MsÚ, s odvolanými vedúcimi boli podpísané dodatky k pracovným zmluvám. „Prílohou k pracovnej zmluve sa menil názov funkcie z vedúceho na povereného vedením. Dohoda je uzavretá do 31.12. , kedy buď ukončia svoje pôsobenie na poste, alebo ak výberové konanie vyhrajú, budú viesť odbor ďalej, “ uviedol prednosta MsÚ J. Višňovský.

Opozícia v mestskom parlamente označila tento krok za čistku. „V Prešove bola vždy nejaká politická kultúra. Myslím si, dosť slušná. Dovolím si ale povedať, že toto je čistka. Lebo ak chce niekto niekoho odvolať pre neschopnosť, musí uviesť dôvody. Podľa mňa ide o to, aby sa nahradili nepohodlní ľudia novými bez toho, aby sa pozeralo na to, či sú odborníci. Toto nemá v Prešove precedens, “ uviedol na margo odvolávania podpredseda poslaneckého klubu KDH, SDKÚ-DS Juraj Hurný. „Išlo o organizačné zmeny vyplývajúce zo zavedenia nového organizačného poriadku. Tí, ktorí chcú zastávať vedúce posty na radnici, dostanú priestor, aby prešli riadnym výberovým konaním. Dávam priestor všetkým, aj tým, čo nemajú politické zázemie, “ reagoval na kritiku primátor Pavel Hagyari. Zároveň odmietol slová o akejkoľvek čistke. „Na úrade stále pracuje aj sestra pána Hurného. Keby to boli politické čistky, tak by asi bola prvá, ktorá by odišla, " kontroval primátor.

Výberového konania sa podľa novej organizačnej štruktúry MsÚ týkajú desiatich vedúcich odborov, ale aj postu vedúceho kancelárie primátora a vedúceho spoločného úradu. Do výberového konania sa môžu uchádzači prihlásiť do 21. novembra. Nasledovať budú pohovory pred päťčlennou komisiou. Tú určí primátor, ktorý by mal byť osobne prítomný na všetkých konaniach. Primátor zdôraznil, že vo výberových komisiách nebudú zastúpení poslanci. „V každej komisii ale bude odborník za konkrétnu oblasť. Práve takto sa chcem vyhnúť politickým tlakom, “ uviedol Hagyari a dodal, že v prípade, že komisia nenájde vhodného kandidáta, nebude do funkcie vymenovaný nikto a na čele úradu ostane poverená osoba. „Zo zákona môže byť poverenie na pol roka, “ doplnil Višňovský. Ako dodal, podľa nového poriadku odmeňovania priemerná základná mesačná mzda vedúcich odborov sa bude pohybovať na úrovni 31-tisíc korún plus nenárokovateľné štvrťročné odmeny. Ak doterajší vedúci na výberových konaniach neuspejú, bude im ponúknuté iné miesto v štruktúre úradu. Ak sa niekto rozhodne odísť, prináleží mu päťmesačné odstupné.
(ik)

Súvisiace články
20.12.2007 Výberové konania na postoch vedúcich veľké zmeny nepriniesli
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov sa pripravuje na celoplošné testovanie
Celoplošné testovanie sa uskutoční počas dvoch nadchádzajúcich víkendov aj v Prešove. Mesto už podľa pokynov vyčlenilo 66 odberných miest. Momentálne čakáme na ďalšie pokyny od Ozbrojených síl SR.
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Mesto Prešov hľadá dobrovoľníkov do tímov na odberných miestach.
AKTUALIZÁCIA 26.10.2020: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť a vykonávať činnosť administratívnych pracovníkov počas celoplošného testovania, ktoré sa na Slovensku uskutoční v termínoch 31.10.2020 - 1.11.2020 a 7.11.2020 - 8.11.2020.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.