Streda, 02. december 2020
Meniny má Bibiána | zajtra Oldrich

Dane a poplatky sa zvyšovať nebudú – päť bodov stiahnutých z rokovania

S polhodinovým meškaním dnes začalo 10. riadne rokovanie Mestského zastupiteľstva v Prešove. Dôvodom bolo stretnutie primátora Pavla Hagyariho s predsedami poslaneckých klubov, na ktorom sa dohodli na stiahnutí piatich kľúčových bodov programu z rokovania zastupiteľstva.

Poslanci tak dnes nebudú rokovať o zásadách odmeňovania poslancov Mestského zastupiteľstva, ktoré počítalo s 50-percentným zvýšením odmien pre poslancov za každé zasadnutie Mestského zastupiteľstva i Mestskej rady. Zvýšenie odmien bolo navrhované aj členom Výborov mestských častí. Stiahnuté boli aj návrhy všeobecne-záväzných nariadení (VZN) mesta, ktoré počítali so zvýšením daní z nehnuteľností, poplatkov za sociálne služby poskytované v domovoch dôchodcov, ako aj poplatky za komunálny odpad a stavebné odpady. V súvislosti s týmto bodom mali byť prijaté aj úpravy VZN o mestských daniach. Na prijatie VZN je pritom potrebná trojpätinová väčšina. Pri avizovanom nesúhlase opozície by spomínané návrhy neprešli. „Po diskusii s poslaneckými klubmi vidím priestor na ďalšiu diskusiu a generálny konsenzus v týchto bodoch, “ zdôvodnil stiahnutie piatich bodov z rokovania primátor Pavel Hagyari. Na programe zastupiteľstva tak ostalo 12 bodov.
(ik)

Súvisiace články
6.12.2007 Bez dohody hrozí rozpočtové provizórium i problém s odpadom 23.11.2007 Poslanci dohodu s Drutarovskými schválili 22.11.2007 Rokovanie naťahovali aj bez siedmich bodov 21.11.2007 Primátor stiahol z rokovania MsZ ďalšie dva body 13.11.2007 Zvyšovanie poplatkov v domovoch dôchodcov opäť na pretrase 9.11.2007 Mesto chce zvýšiť aj poplatky za odpad 8.11.2007 Zvýšenie daní má mestskej kase priniesť 23 miliónov
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Priebeh 2. kola celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA 9.11.2020: 2. kolo celoplošného testovania v meste Prešov prebiehalo v rámci 66 odberných miest 7.11.2020 a 8.11.2020. Počas týchto dvoch dní bolo v Prešove otestovaných 44 309 ľudí, pričom 188 z nich vyšiel test s pozitívnym výsledkom.
Druhé kolo celoplošného testovania v Prešove
V meste Prešov bude od 7.11.2020 do 8.11.2020 prebiehať druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Odporúča sa, aby ste sa zúčastnili na oboch kolách testovania.
Priebeh celoplošného testovania v Prešove
AKTUALIZÁCIA:
V novembri sa na Rúrkach, Sídlisku II a Solivare začnú práce na novej optickej telekomunikačnej sieti
Spoločnosť ANTIK Telecom s.r.o, ktorá stavia v obciach a mestách novú optickú telekomunikačnú distribučnú sieť pre VSD, a.s. , informuje občanov o začiatku prác v mestských častiach Rúrky, Sídlisko II a Solivar.
Krajský súd rozhodol: Skupinka vlastníkov pozemkov pri Kolmanovej záhrade nemá nárok na náhradu škody od mesta Prešov
Súkromné pozemky v lokalite Holá hora pri Kolmanovej záhrade mesto Prešov neodkúpi. Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu, ktorý rozhodol, že skupinka vlastníkov nemá nárok na náhradu škody za to, že na svojich pozemkoch nemôžu realizovať výstavbu.
Mesto Prešov po náročnej rekonštrukcii otvára zimný štadión
Prešovský zimný štadión je po viac ako dvojročnej prestávke opäť plne funkčný, no predovšetkým je bezpečnejší a modernejší. Po náročnej rekonštrukcii je stavba skolaudovaná a športové kluby už môžu naplno využívať ľadovú plochu.
Odrezaný kúsok nosa
V sobotu (21.11.2020) v nočných hodinách došlo v jedenom z rodinných domov v meste Veľký Šariš k vzájomnej hádke a neskôr aj k fyzickej roztržke medzi 35 ročným mužom zo Spišskej Novej Vsi a 29 ročným miestnym mužom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.