Štvrtok, 21. október 2021
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

V misiách vyše 280 vojakov mechanizovanej brigády v Prešove

Spolu 281 profesionálnych vojakov 2. mechanizovanej brigády (MB) generála Rudolfa Viesta v Prešove pôsobí v súčasnosti v piatich mierových misiách v zahraničí.

Zástupca veliteľa 2. MB Ivan Pach (uprostred)

Najviac – 126 vojakov momentálne pôsobí v nárazovej zóne na hraniciach Cypru a Grécka v misii UNFICYP. Druhou najpočetnejšou skupinou je misia UNDOF na Golanských výšinách, kde sa nachádza 78 vojakov MB. Okrem toho pôsobí v misii ALTHEA v Bosne a Hercegovine 35 vojakov, na misii KFOR v Kosove má 2. MB 25 profesionálov a na misii MSAF v Afganistane bolo vyslaných 17 vojakov. Informoval o tom zástupca veliteľa 2. MVB Ivan Pach a dodal, že do misií sa pripravujú aj ďalšie jednotky. „V súčasnosti prebiehajú cvičenia jednotky 22. práporu do misie KFOR, 21. mechanizovaný prápor sa chystá na vyslanie do misie UNFICYF, “ uviedol Pach. Novinkou vo výcviku sú simulačné centrá. „Na nich si môžu vojaci precvičiť činnosť najprv na počítačoch, kde môžu vychytať nedostatky, ktoré by im v reálnych situáciách mohli skomplikovať činnosť. Centrá takto šetria náklady na výcvik i čas vojakov, “ chválil novinku vo výcviku Pach. Ako dodal, úlohou mechanizovanej brigády je okrem výcviku vojakov na mierové misie aj zabezpečovanie pohotovosti na úseku vojenského i nevojenského ohrozenia, pomoc pri živelných pohromách, či asistencia policajným útvarom pri boji voči terorizmu a nelegálnej migrácii. Druhú mechanizovanú brigádu tvorí spolu päť práporov a päť samostatných rôt dislokovaných v Prešove, Michalovciach a Trebišove. V Prešove sídli okrem veliteľstva aj prápor logistickej podpory, v Michalovciach sa nachádza 22. mechanizovaný prápor a zmiešaný samohybný delostrelecký prápor. V Trebišove sa nachádza 21. mechanizovaná brigáda a tankový prápor, ktorý je jedinou tankovou jednotkou celých Ozbrojených síl na Slovensku.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Vodič na mopede skončil v cele
Včera (29.09.2021) popoludní 42 ročný muž ako vodič viedol moped po prešovskej Ul. A. G. Svobodu.
Vtlačil ju do bytu
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vedie trestné stíhanie vo veci zločinu porušovanie domovej slobody, ku ktorému došlo 09.10.2021, po 17-tej hodine v jednom z bytových domov na sídlisku III. , v Prešove. 19 ročný mladík vošiel do domu spoločne so 70 ročnou ženou, ktorá bola na invalidnom vozíku.
Vykurovacia sezóna
Vykurovacie obdobie patrí do obdobia, kedy je nebezpečenstvo vzniku požiarov veľmi vysoké. V tomto období je potrebné, aby každý z nás, ktorí prichádzame do kontaktu s vykurovacími zariadeniami im venovali zvýšenú pozornosť. V okresoch Prešov a Sabinov bolo počas vykurovacieho obdobia v roku 2020 zaznamenaných 19 požiarov od vykurovacích systémov, pri ktorých boli vyčíslené priame škody na 21 100 eur a uchránené hodnoty vo výške 218 000 eur. Požiare boli spôsobené hlavne tepelnými spotrebičmi, dymovodmi alebo komínovými telesami, kde najčastejšou príčinou vzniku požiaru bolo vyhorenie sadzí v komíne a porucha vykurovacích telies, dymovodov a komínov.
Vandalizmus, poškodený verejný bicykel
Včera (17.10.2021) popoludní bolo na linku 158 oznámené, že došlo k poškodeniu verejného bicykla, konkrétne na Ul. Jazdeckej, v Prešove.
Vykradnutých osem autobusov
Včera (19.10.2021) v ranných hodinách bolo na Obvodného oddelenie Policajného zboru v Prešove oznámené, že došlo k protiprávnemu konaniu zo strany zatiaľ neznámeho páchateľa.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK