Nedeľa, 19. január 2020
Meniny má Drahomíra, Mário | zajtra Dalibor

Prešovská firma Velmax, s.r.o. pokračuje v programe ekonomických seminárov pre účtovníkov a ekonómov.

Lektorkou seminára je JUDr. Oľga Groszová - špecialistka na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty. V jej príhovore odbornej verejnosti je konštatovanie – cit. :

„Opäť sa blíži koniec kalendárneho roka, čo je neklamný signál – treba sa pripraviť na daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2007.

Zákon č.595/2003 Z. z o dani z príjmov, ktorý obsahuje pravidlá upravujúce túto problematiku,  poslanci Národnej rady SR každoročne niekoľkokrát novelizujú. Za necelé 3 roky účinnosti bol tento zákon novelizovaný už 13-krát. Pritom v súčasnosti sa už zase zaoberajú ďalšou novelizáciou. Logický predpoklad, že nové zmeny zákona sa budú vzťahovať až na obdobie roka 2008, je v rozpore s realitou. Táto novelizácia cez prechodné ustanovenia § 52 d / určuje povinnosť rešpektovať zmeny účinné k 1.1.2008 aj v celom zdaňovacom období roka 2007.

Ak k tomu zoberieme do úvahy skutočnosť, že novelizácia zákona o dani z príjmov účinná k 1.1.2007 (zákon č.688/2006 Z. z.) tiež zmenila pravidlá pre rok 2007, potom musíme konštatovať, že značnú časť zdaniteľných príjmov a daňových výdavkov budeme posudzovať inak ako pri daňovom priznaní za rok 2006.

Za tejto situácie zvládnuť prípravu daňového priznania k dani z príjmov vôbec nebude jednoduchá záležitosť, preto jej treba venovať náležitú pozornosť a to v dostatočnom časovom predstihu."

Seminár sa uskutoční v Prešove dňa 5. 12. 2007, v Hoteli Lineas na 2. poschodí, začiatok je o 8.30 hod. Viac na www.velmax.sk. Veríme, že program seminára splní Vaše očakávania a pomôže Vám pri práci. Na stretnutie s Vami sa teší Ing. Stanislav Handzuš.

Velmax s.r.o.
Súvisiace články
14.2.2009 Prešovská firma Velmax, s.r.o. Prešov pripravila v tomto období nasledovnú sériu vzdelávacích seminárov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.