Streda, 21. august 2019
Meniny má Jana | zajtra Tichomír

FHE: AMC Trio

AMC Trio je v súčasnosti najznámejšou džezovou kapelou z Prešova. Za sebou má pritom strastiplnú cestu. Vzniklo ešte v roku 1993, potom sa však odmlčalo, aby sa naplno vrátilo. Písmená AMC znamenajú Adamkovič, Marinčák, Cvanciger. Klavirista Peter Adamkovič (1970) založil toto kombo po rozpade kapely Ad acta. Jeho „dvojičkou“ sa stal basák Martin Marinčák (1964), ktorý s ním hral aj po odchode bubeníka Stana Cvancigera (1965) do Bratislavy.

AMC Trio

AMC Trio sa jeho odchodom na dlhší čas odmlčalo, ale v novom miléniu sa vrátilo v plnej sile. „Mali sme pauzu, pretože Stano žil v Bratislave, kde bol stálym členom T+R Bandu Petra Lipu. Nakoniec sa rozhodol vrátiť sa, tak sme to dali opäť dohromady. My sme sa špecializovali na pozývanie hostí a vždy sme niekoho sprevádzali a hrali jeho hudbu. Potom sme začali robiť vlastné veci. Povedali sme si, že chceme robiť niečo iné, inú hudbu v akustickom podaní, ako sa zvykne hrávať na Slovensku. Tu väčšinou hrajú mainstreamový, swingovo ladený jazz. My v podstate swing nehráme, Vychádzame z iných rytmov, iných harmónií a melódií. Naše veci znejú tak trochu pesničkovo. Snažíme sa postaviť to na melódiách, ale samostatná interpretácia našej hudby nie je ľahká, “ hovorí na margo AMC Tria Peter Adamkovič.

Spolu s Marinčákom sa objavil na pódiách popri mnohých džezových hviezdach. A ani samotná materská kapela sa nebráni takýmto spoločným projektom. S jej členmi vystupovali napríklad Peter Lipa, Matúš Jakabčic, Peter Cardarelli, Tomasz Grzegorski, či Monty Waters.

Svoj prvý album Thor-Iza (podľa keltského názvu rieky Torysa) však nahralo AMC Trio len v základnej zostave. Vydal ho agilný label Hevhetia (Hev-het Tune) v roku 2006. „Po mnohých peripetiách sme ho nahrali. História jeho vzniku bola skutočne dlhá, tiahla sa viac ako rok. A aj napriek tomu sme v konečnej fáze nahrávali v Poľsku, tu sme vždy boli nespokojní - a nahrávali sme v časovej tiesni. Druhé cédečko by sme nechceli nahrať v takomto strese, “ vraví Adamkovič, ktorý sa teší z dobrých ohlasov na album. Na nový však už AMC Trio hosťa chce.

S hosťujúcimi hudobníkmi má AMC Trio bohaté skúsenosti. V poslednom čase hralo napríklad s mladou talentovanou Stropkovčankou Táňou Hicovou, so superstar Katkou Koščovou, so spevákom Lee Andrew Davisonom, tenorsaxofonistom Borysom Janczarskim, so sláčikovým kvartetom Adriána Harvana či so švédskym gitarovým mágom Ulfom Wakeniusom. Práve posledne menovaný by mohol byť exkluzívnym hosťom druhého albumu.

Web: www.amc-trio.sk

Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok s celkovou výmerou 1378 m2, možnosť rozdelenia na 2 pozemky, Župčany

Plocha 1378 m2, hlavná komunikácia asfaltová, k pozemku spevnená makadamová cesta, tvar pozemku obdĺžnik, elektrina v blízkosti pozemku, kanalizácia v hlavnej ceste, vlastný vodovod, plyn v tejto lokalite nie je. Cena 24,50 Eur /m2.

0907030622 | | cena: 25,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj stavebný pozemok 1476 m2, Fintice, okres Prešov

lokalita: obec Fintice, v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty. IS:elektrina v dosahu, plyn v dosahu, obecný vodovod v dosahu, kanalizácia - žumpa. Pozemok je mierne svahovitý, slnečný, v blízkosti lesa, ideálna orientácia.

0907030661 | | cena: 38,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.