Sobota, 28. máj 2022
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

FHE: Cellearius

Metalovú formáciu Cellearius založili v septembri 1997 Daniel Ináš (gitara), Daniel Doroš (bicie) a Igor Kyseľa (gitara). K zakladajúcej trojici sa pridal spevák Daniel Tabák a basgitarista Martin Lončák. Na klávesy istý čas v kapele hrala Lucia Marinčáková.

Kapela absolvuje niekoľko živých vystúpení a v uvedenej zostave nahráva v štúdiu Perina vo februári 1999 demo Ocean OF Neverending Emotions, obsahujúce štyri skladby: Quenching The Flames, Sapere Aude! , The Words That Hurt a Images Od Magical Delusion.

Koncom roka 1999 sa Cellearius rozpadáva. Koniec sa však nekoná, v apríli 2000 obnovujú kapelu Ináš s Dorošom, priberajú Erika Michaliča (gitara), Erich Götza (basa) a speváka Štefana Havlíka. Dano Ináš neskôr ostáva nehrajúcim členom, na pódiu ho však strieda Peter Stančák, Cellearius koncertuje a vydáva ďalšie demo Promo 2002 s trackmi Breathing Through Eyes a Tongue Swings. Potom sa Cellearius odmlčal, až zrejme nadobro skončil.

Web: http://www.cellearius.sk
(nefunkčný)

Foto: http://www.metal-archives.com/band.php?id=30376

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK