Utorok, 14. júl 2020
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

Titul majstra obhájil Probecop

Po šiestykrát sa stretli počas víkendu na pieskovom ihrisku prešovského letného kúpaliska na Sídlisku III. hádzanári na atraktívnych zápoleniach v plážovej hádzanej, ktorá sa okrem šarišskej metropoly nehrá nikde inde na Slovensku. Nečudo, že okrem tradičnej hlavičky Memoriálu Ján Motýľa mal už po druhýkrát turnaj punc oficiálnych majstrovstiev Slovenska v tomto športe. V tomto roku hralo sedem tímov, Bardejovčania na poslednú chvíľu bez vysvetlenia nepricestovali a tak organizátori zvolili systém zápasov každý s každým. Celkove sa predstavilo 53 hádzanárov od najmladšej generácie mladších dorastencov Tatrana (tím Maslo) až po hviezdy rokov nedávno minulých (Hobby Old boys). Na súpiskách sme narátali sedemnásť hráčov, ktorí v minulej sezóne hrávali slovenskú extraligu, všetci mali spoločného menovateľa - odchovala ich prešovská hádzanárska škola, dnes živoriaca na pokraji existencie.

V sobotu prialo účastníkom aj počasie. Od začiatku sa kryštalizovala hlavná dvojica favoritov - obhajca titulu Probecop (celkove trojnásobný víťaz) a ambiciózny celok Stavba domov/Cofin. Svoje zápasy vyhrávali, slabšie odštartoval ďalší tradičný účastník ´plážovky´- Marža a ako sa neskôr ukázalo, stálo to tento celok titul... Marža totiž na záver prvého dňa porazila Cofin/Stavba domov a v nedeľu ráno, už za vytrvalého lejaku, vyhrala aj nad Probecopom. Vyžrebovanie turnaja chcelo, aby sa v poslednom dueli rozhodovalo v priamom súboji o majstrovi. Marža mala zabezpečené striebro, "finále" začal lepšie Cofin, vyhral prvý polčas 7:5 a získal bod (v plážovej hádzanej sa za každý víťazný polčas dáva bod). Probecop po zmene strán zúročil svoje skúsenosti, vyhral druhú polovicu 5:3 a o majstrovi rozhodoval rozstrel. Prvá séria piatich strelcov na oboch stranách skončila nerozhodne 3:3, rozhodli v poradí až desiate samostatné nájazdy. Kapitán Probecopu Mrva upravil na 8:7, mladý Pašen aj s prispením mokrého piesku svoj pokus nepremenil a Probecop sa tak aj s patričnou dávkou šťastia mohol radovať z obhajoby titulu.

Výsledky: Probecop - Marža 1:2, Stavba domov/Cofin 2:1, HWG 2:0, Leguan 2:0, Hobby 2:0, Maslo 2:1. Marža - Stavba domov/Cofin 2:1, HWG 2:1, Leguan 1:2, Hobby 1:2, Maslo 2:1. Stavba domov/Cofin - HWG 2:0, Leguan 2:1, Hobby 2:1, Maslo 2:0. HWG - Leguan 2:0, Hobby 2:0, Maslo 2:1. Leguan - Hobby 2:0, Maslo 2:0. Hobby - Maslo 2:1.
Poradie: 1. Probecop (Fecman - Mrva, M. Čorej, Korčák, Kuchár, Servátka) 10 bodov, 2. Marža (Rusiňák - Dvorožňák, Kivader, Tumidalský, Dobrovodský, Novotný, Bartek) 8, 3. Stavba domov/Cofin (Olejár - Mart. Amrich, Breja, Ľ. Amrich, Barančík, Huňady, Pašen) 8, 4. HWG (Kaminský - P. Leško, Kobera, Gernát, J. Tomaš, Sabol, Sidor, M. Velecký, S. Kolpak) 6, 5. Leguan (M. Olejník - Vitkovič, Pliška, Jaščúr, M. Tabačko, Saloka, Mišek, Vil. Lafko) 6, 6. Hobby Old boys (Varga, Urban - Jalč, Žuravľov, Hopkovič, Foľta, M. Leško, Rešovský) 4, 7. Maslo (Fabián, Brindza - Marušák, Staš, Mich. Amrich, Guzi, Ščepak, Hudák) 0.

Individuálne ocenenia: Najlepší hráč (cena Milana Partillu) Miroslav Dvorožňák, najlepší brankár (cena Júliusa Štetinu) Dušan Olejár, cena fair - play (cena Jána Slanča) Hobby Old Boys, najstarší hráč Ladislav Hopkovič, najmladší hráč Michal Amrich, najsympatickejšie družstvo Marža, Missák podujatia Viliam Lafko.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.