Štvrtok, 21. október 2021
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Policajti si prevzali nové autá

Do policajného autoparku v Prešovskom kraji pribudlo 66 nových vozidiel, ktoré minister vnútra Robert Kaliňák slávnostne odovzdal pred mestskou radnicou v Prešove.

Dostanú ich obvodné oddelenia v rámci celého kraja. Ministerstvo sa rozhodlo pre autá značky Kia, ktoré sa vyrábajú na Slovensku a získalo ich so zľavou. "Nie je to darček pod stromček. V tomto prípade je to naša povinnosť vybaviť políciu tak, aby si plnila všetky svoje úlohy a chránila bezpečnosť občanov, " uviedol Kaliňák. Policajti dostali 53 kusov áut značky Kia Cee´d 1,6 CR Diesel a do náročnejšieho terénu pôjde 13 kusov Kia Sportage. V zásielke je aj jeden kus Seat Leon Cupra. Všetky autá sú v policajnej verzii, sú vybavené modro-červeným majákom a zvukovou signalizáciou. Súčasťou výbavy je klimatizácia a elektrické ovládanie okien. Vodiča a jeho spolujazdca na prednom sedadle delí od posádky vzadu mreža, ktorá má zvýšiť bezpečnosť hliadky pri eskortovaní zadržaných osôb.
Počet nových policajných áut v kraji sa tak zvýši v tomto roku na sto. V rámci Slovenska dostali policajti v tomto roku približne 700 nových áut. Podľa Kaliňáka je to stále iba jedna desatina celého vozového parku ministerstva vnútra. V tomto roku rezort vnútra investoval peniaze aj do ďalšej techniky. Obnovovali sa počítačové systémy, na každom obvodnom oddelení pribudol aspoň jeden nový počítač, čo súvisí aj so vstupom Slovenska do schengenského priestoru. Rezort dokončil obnovu policajného výstroja a uniforiem. Pripravuje sa tiež kompletná obnova v rámci programu nových policajných staníc
Podľa Kaliňáka v novom roku čaká policajtov predovšetkým kvalitné plnenie úloh, čo chce ministerstvo zabezpečiť novými opatreniami ale aj posilňovaním policajných zborov v oblastiach s vysokou kriminalitou.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
Vodič na mopede skončil v cele
Včera (29.09.2021) popoludní 42 ročný muž ako vodič viedol moped po prešovskej Ul. A. G. Svobodu.
Vtlačil ju do bytu
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vedie trestné stíhanie vo veci zločinu porušovanie domovej slobody, ku ktorému došlo 09.10.2021, po 17-tej hodine v jednom z bytových domov na sídlisku III. , v Prešove. 19 ročný mladík vošiel do domu spoločne so 70 ročnou ženou, ktorá bola na invalidnom vozíku.
Vykurovacia sezóna
Vykurovacie obdobie patrí do obdobia, kedy je nebezpečenstvo vzniku požiarov veľmi vysoké. V tomto období je potrebné, aby každý z nás, ktorí prichádzame do kontaktu s vykurovacími zariadeniami im venovali zvýšenú pozornosť. V okresoch Prešov a Sabinov bolo počas vykurovacieho obdobia v roku 2020 zaznamenaných 19 požiarov od vykurovacích systémov, pri ktorých boli vyčíslené priame škody na 21 100 eur a uchránené hodnoty vo výške 218 000 eur. Požiare boli spôsobené hlavne tepelnými spotrebičmi, dymovodmi alebo komínovými telesami, kde najčastejšou príčinou vzniku požiaru bolo vyhorenie sadzí v komíne a porucha vykurovacích telies, dymovodov a komínov.
Vandalizmus, poškodený verejný bicykel
Včera (17.10.2021) popoludní bolo na linku 158 oznámené, že došlo k poškodeniu verejného bicykla, konkrétne na Ul. Jazdeckej, v Prešove.
Vykradnutých osem autobusov
Včera (19.10.2021) v ranných hodinách bolo na Obvodného oddelenie Policajného zboru v Prešove oznámené, že došlo k protiprávnemu konaniu zo strany zatiaľ neznámeho páchateľa.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK