Štvrtok, 21. október 2021
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Policajná naháňačka si vyžiadala piatich zranených

Naháňačku ako z akčného filmu si vyskúšali prešovskí policajti v noci z utorka na stredu, keď mestom naháňali unikajúce auto. Naháňačka si napokon vyžiadala piatich zranených, medzi nimi i dvoch policajtov.

Stalo sa tak potom, čo policajná hliadka najprv počas služby zastavila na Rusínskej ulici rýchlo jazdiace osobné auto Škoda Superb s košickým evidenčným číslom, ktoré viedol 21-ročný Košičan. Vodič najprv na znamenie policajtov vozidlo zastavil, ale v momente, keď policajti prichádzali k jeho autu, dupol na plyn a unikal do centra mesta cez Hlavnú ulicu smerom na Levočskú ulicu. Privolaná policajná pomoc sa snažila auto zastaviť na križovatke ulíc Hlavná a Metodova. Skrížili unikajúcemu autu cestu, ani to ale vodiča nezastavilo a ten pokračoval v úteku. Napokon ho k rezignácii prinútil až náraz do pravej zadnej časti policajného vozidla. „Pri nehode došlo k zraneniu dvoch službukonajúcich policajtov, ktorých práceneschopnosť sa predpokladá na 7 až 10 dní. Zranený bol aj vodiča Škody a jeho dvaja spolujazdci (22 a 24 rokov). Všetci traja Košičania majú zranenia s dobou liečenia do 7 dní. Ukázalo sa tiež, že vodič šoféroval auto bez platného vodičského oprávnenia a mal ho požičané, “ informovala hovorkyňa KR PZ Magdaléna Fečová s tým, že na vozidlách vznikla škoda okolo 280-tisíc korún. Mladý Košičan čelí obvineniu z trestného činu útoku na verejného činiteľa a ublíženia na zdraví. Vyšetrovateľ dal návrh na jeho vzatie do väzby. Priťažiť mu môže aj skutočnosť, že aj v minulosti sa na území kraja dopúšťal majetkovej trestnej činnosti a pri bližšej kontrole auta v ňom policajti našli viaceré tabuľky s evidenčnými číslami, rôzne náradie a páčidlá. Tie boli zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie. Auto bolo zaistené pre služobné policajné účely.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Vodič na mopede skončil v cele
Včera (29.09.2021) popoludní 42 ročný muž ako vodič viedol moped po prešovskej Ul. A. G. Svobodu.
Vtlačil ju do bytu
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vedie trestné stíhanie vo veci zločinu porušovanie domovej slobody, ku ktorému došlo 09.10.2021, po 17-tej hodine v jednom z bytových domov na sídlisku III. , v Prešove. 19 ročný mladík vošiel do domu spoločne so 70 ročnou ženou, ktorá bola na invalidnom vozíku.
Vykurovacia sezóna
Vykurovacie obdobie patrí do obdobia, kedy je nebezpečenstvo vzniku požiarov veľmi vysoké. V tomto období je potrebné, aby každý z nás, ktorí prichádzame do kontaktu s vykurovacími zariadeniami im venovali zvýšenú pozornosť. V okresoch Prešov a Sabinov bolo počas vykurovacieho obdobia v roku 2020 zaznamenaných 19 požiarov od vykurovacích systémov, pri ktorých boli vyčíslené priame škody na 21 100 eur a uchránené hodnoty vo výške 218 000 eur. Požiare boli spôsobené hlavne tepelnými spotrebičmi, dymovodmi alebo komínovými telesami, kde najčastejšou príčinou vzniku požiaru bolo vyhorenie sadzí v komíne a porucha vykurovacích telies, dymovodov a komínov.
Vandalizmus, poškodený verejný bicykel
Včera (17.10.2021) popoludní bolo na linku 158 oznámené, že došlo k poškodeniu verejného bicykla, konkrétne na Ul. Jazdeckej, v Prešove.
Vykradnutých osem autobusov
Včera (19.10.2021) v ranných hodinách bolo na Obvodného oddelenie Policajného zboru v Prešove oznámené, že došlo k protiprávnemu konaniu zo strany zatiaľ neznámeho páchateľa.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK