Pondelok, 28. september 2020
Meniny má Václav | zajtra Michal, Michaela

ABY: Alkohol, opilci a.... tí druhí

O stále aktuálnej „metle ľudstva“ - alkohole a jeho zhubnom vplyve, sa toho už popísalo neúrekom... Jeho vyčíňaniu medzi mládežou (či takmer ešte deťmi) sa pred pár dňami venovali viaceré média. S týmto problémom sa obraciate aj na nás... Nuž, začíname od seba a našich rodín - tu je zrejme základ výchovy, ale čo jeho riešenie v celospoločenskom meradle???

...vyberáme aspoň z jedného podnetu:
„ Príďte sa tu (poz. : Sídlisko III. – Centrum) pozrieť koľko opilcov nonstop 24 hodín pijúcich a vykonávajúcich potrebu priamo pred očami iných ľudí sa tu vyskytuje! Príďte sa pozrieť na opité a sfetované deti!
Alebo sa poprechádzajte po kaviarňach a nočných baroch v meste, v nočných hodinách, hlavne v piatok a cez víkend, koľko detí pod 15 rokov nie je doma a nikomu nechýbajú!!! Spýtajte sa taxikárov, koľko takýchto detí musia voziť!!!
Spýtajte sa na to náčelníka mestskej polície a dá vám veľa námetov na hľadanie riešení. “ – Pýtali sme sa na Mestskej polícii v Prešove u vedúceho oddelenia objasňovania priestupkov p. Scholtza. Ten nás informoval, že polícia mesta Prešov v súčinnosti s policajným zborom SR (aj v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny) robia kontrolu dodržiavania zákona č.219/96 v spomínaných podnikoch 2 – 3 krát v mesiaci. Aj podľa jeho slov je však dokazovanie na mieste bez dôkazov zložité. A jediné čo môžu urobiť, je dať blokovú pokutu obsluhe maximálne do výšky 1 000, -Sk (pre majiteľa podniku je to takmer nič!). Stalo sa, že našli opitého mladistvého vonku a dopravili ho k rodičom, no tí sami svoje dieťa kryli... Nuž, polícia zrejme nemôže suplovať rodičov, ale aj tak to vyzerá, keď platné zákony sú v tomto smere veľmi slabé! (momentálne sa pripravuje nový návrh zákona, tak dúfame, že sa blýska na lepšie časy).
A ako sa v liste ďalej píše:„Alkohol, ako dostupná a väčšinou tolerovaná droga, je ďaleko nebezpečnejšia ako sú cigarety! Následkami pitia trpí nielen požívajúci, ale aj celá jeho rodina a aj susedia v jeho okolí. A takisto aj my, ktorí okolo nich musíme existovať a pracovať. Žijem a podnikám priamo na Sídlisku III. a vidím každodenné problémy. Vidím aj to, ako sa bande opilcov podarilo zlikvidovať a zničiť okolie Centrumu. Ale aj úplne zľahostajnieť ľudí, ktorí tu bývajú a majú ich priamo pod svojimi oknami. Niektoré problémy riešim sama, ale nemám čas stále často suplovať mestskú políciu. Hoci dosť mi aj oni za nového náčelníka pomohli... “

Nuž čo vy - všetci na to? Existuje reálne riešenie? Sem s ním!!!

Tešíme sa na Vaše ďalšie podnety:
Občianske združenie Aby...

- poštová schránka v podchode budovy na Hlavnej 38
- e-mail: aby@pis.sk

Súvisiace články
24.1.2008 BLOG: Centrum 8.1.2008 ABY: Policajné kontroly už aj na autobusových zastávkach! 27.12.2007 ABY: Dokedy bude Hlavnú ulicu „zdobiť“ táto okrasa? 10.12.2007 ABY: Tak táto fotka je už minulosťou.... 3.12.2007 ABY: Ostro sledovaná búdka…
Inzercia
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.