Štvrtok, 21. október 2021
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Prešovskí policajti najlepší v objasnenosti trestných činov

Prvá priečka v rámci Slovenska v objasnenosti trestnej činnosti patrí za minulý rok príslušníkovom Krajského riaditeľstva policajného zboru v Prešove. Prešovským policajtom sa z celkového počtu 11 196 trestných činov v kraji podarilo vyriešiť 6 060 z nich, čo predstavuje vyše 54-percentnú objasnenosť. To je o 12,6 % viac ako je celoslovenský priemer.

Celkovo došlo v minulom roku v porovnaní s rokom 2006 k zníženiu počtu spáchaných trestných činov v kraji o vyše 1 300 (z 12 505 na 11 196). Objasnenosť spáchaných skutkov sa pritom medziročne zvýšila o 2,6%. „Rok 2007 bol, čo sa týka objasnenosti, historickým a preto z môjho pohľadu aj úspešným. Najvýraznejší pokrok v tejto oblasti sme zaznamenali na okresných riaditeľstvách v Poprade a Prešove. Nechcem tým ale povedať, že ostatní robia menej, práve naopak, udržujú si svoj štandard, “ konštatoval riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove František Leško. Najvyšší, vyše 51-percentný podiel na páchaní trestnej činnosti mala v minulom roku majetková trestná činnosť. Z celkového počtu 5 720 takýchto prípadov bolo objasnených 2 106 z nich. Čo sa týka podielu jednotlivých druhov trestnej činnosti, nasleduje ekonomická (15,9%), násilná (8,8%) a mravnostná trestná činnosť (1,4%). Uvedenými trestnými činmi bola v rámci kraja spôsobená celková škoda vo výške vyše 1,8 mld. korún. V roku 2007 bolo spáchaných podobne ako rok predtým 7 vrážd, všetky boli objasnené.
Ivan Kriššák

Mohlo by Vás zaujímať
Vodič na mopede skončil v cele
Včera (29.09.2021) popoludní 42 ročný muž ako vodič viedol moped po prešovskej Ul. A. G. Svobodu.
Vtlačil ju do bytu
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vedie trestné stíhanie vo veci zločinu porušovanie domovej slobody, ku ktorému došlo 09.10.2021, po 17-tej hodine v jednom z bytových domov na sídlisku III. , v Prešove. 19 ročný mladík vošiel do domu spoločne so 70 ročnou ženou, ktorá bola na invalidnom vozíku.
Vykurovacia sezóna
Vykurovacie obdobie patrí do obdobia, kedy je nebezpečenstvo vzniku požiarov veľmi vysoké. V tomto období je potrebné, aby každý z nás, ktorí prichádzame do kontaktu s vykurovacími zariadeniami im venovali zvýšenú pozornosť. V okresoch Prešov a Sabinov bolo počas vykurovacieho obdobia v roku 2020 zaznamenaných 19 požiarov od vykurovacích systémov, pri ktorých boli vyčíslené priame škody na 21 100 eur a uchránené hodnoty vo výške 218 000 eur. Požiare boli spôsobené hlavne tepelnými spotrebičmi, dymovodmi alebo komínovými telesami, kde najčastejšou príčinou vzniku požiaru bolo vyhorenie sadzí v komíne a porucha vykurovacích telies, dymovodov a komínov.
Vandalizmus, poškodený verejný bicykel
Včera (17.10.2021) popoludní bolo na linku 158 oznámené, že došlo k poškodeniu verejného bicykla, konkrétne na Ul. Jazdeckej, v Prešove.
Vykradnutých osem autobusov
Včera (19.10.2021) v ranných hodinách bolo na Obvodného oddelenie Policajného zboru v Prešove oznámené, že došlo k protiprávnemu konaniu zo strany zatiaľ neznámeho páchateľa.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK