Štvrtok, 21. október 2021
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Najväčším vrahom sú dopravné nehody

Po troch rokoch poklesu tragických dôsledkov dopravných nehôd v Prešovskom kraji sa v minulom roku ich počet opäť dramaticky zvýšil. Čoraz častejšie pritom pri dopravných nehodách hrá negatívnu úlohu alkohol.

V minulom roku sa na cestách Prešovského kraja stalo spolu 7 093 dopravných nehôd, čo je oproti predchádzajúcemu roku nárast o 121 kolízií. V 1 159-tich prípadoch bolo dôsledkom nehody zranenie ich účastníkov, v 97-ich prípadoch kosila na cestách smrť. „V porovnaní s vraždami je to 14-násobný počet usmrtených. Tu je teda odpoveď na to, kto je najväčším vrahom v našom kraji. Sú to dopravné nehody, “ upozornil riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Prešove František Leško. Čo sa týka počtu usmrtených, medziročne ich počet narástol až o 21 obetí. Z celkového počtu 97 usmrtených pritom bolo až 44 obetí nemotorových účastníkov cestnej premávky, z toho 8 cyklistov a 36 chodcov. „Polovica z nich bola pod vplyvom alkoholu, “ skonštatoval F. Leško. Z celkového počtu dopravných nehôd bol alkohol u vinníka kolízie zistený v 473 prípadoch, čo predstavuje v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka nárast o 70 prípadov. Čo sa týka podielu viny, takmer 40% všetkých nehôd zapríčinilo porušenie základných povinností vodiča (2 404 prípadov), ďalšou najčastejšou príčinou bolo neprispôsobenie spôsobu jazdy ( 1 958) a neprimeraná rýchlosť (997). V prípade havárii s dôsledkom smrti, v 66 prípadoch bol na vine vodič, v 12-tich prípadoch boli na vine nemotoroví účastníci premávky. Zvyšné tragické nehody mali iné zavinenie, resp. vinník ešte nie je známy.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Vodič na mopede skončil v cele
Včera (29.09.2021) popoludní 42 ročný muž ako vodič viedol moped po prešovskej Ul. A. G. Svobodu.
Vtlačil ju do bytu
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vedie trestné stíhanie vo veci zločinu porušovanie domovej slobody, ku ktorému došlo 09.10.2021, po 17-tej hodine v jednom z bytových domov na sídlisku III. , v Prešove. 19 ročný mladík vošiel do domu spoločne so 70 ročnou ženou, ktorá bola na invalidnom vozíku.
Vykurovacia sezóna
Vykurovacie obdobie patrí do obdobia, kedy je nebezpečenstvo vzniku požiarov veľmi vysoké. V tomto období je potrebné, aby každý z nás, ktorí prichádzame do kontaktu s vykurovacími zariadeniami im venovali zvýšenú pozornosť. V okresoch Prešov a Sabinov bolo počas vykurovacieho obdobia v roku 2020 zaznamenaných 19 požiarov od vykurovacích systémov, pri ktorých boli vyčíslené priame škody na 21 100 eur a uchránené hodnoty vo výške 218 000 eur. Požiare boli spôsobené hlavne tepelnými spotrebičmi, dymovodmi alebo komínovými telesami, kde najčastejšou príčinou vzniku požiaru bolo vyhorenie sadzí v komíne a porucha vykurovacích telies, dymovodov a komínov.
Vandalizmus, poškodený verejný bicykel
Včera (17.10.2021) popoludní bolo na linku 158 oznámené, že došlo k poškodeniu verejného bicykla, konkrétne na Ul. Jazdeckej, v Prešove.
Vykradnutých osem autobusov
Včera (19.10.2021) v ranných hodinách bolo na Obvodného oddelenie Policajného zboru v Prešove oznámené, že došlo k protiprávnemu konaniu zo strany zatiaľ neznámeho páchateľa.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK