Štvrtok, 21. október 2021
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Za zinscenovanie krádeže, ktorá sa stala inde, hrozí previnilcovi basa

Jeden až päť rokov väzenia hrozí 37-ročnému mužovi z Tatranskej Lomnice za krivé obvinenie. Toho sa dopustil tým, že zinscenoval vlámanie do vlastného auta a pokus o krádež ohlásil na polícii v Prešove. Podľa jeho slov mu ale auto skutočne vykradli. Ibaže inde.

Policajtom tvrdil, že auto mal odstavené a zaparkované pred jedným z prešovských nákupných stredísk a údajný páchateľ mu ho znefunkčnil poškodením zámku na dverách vodiča, vošiel do vozidla a z odkladacieho priestoru lakťovej opierky mu ukradol 50 korún v minciach. „Krádežou a poškodením vozidla mu mal páchateľ spôsobiť škodu vo výške 6 550 korún, “ uviedla prešovská policajná hovorkyňa Magdaléna Fečová. Policajtom prešovskej kriminálnej polície sa ale podarilo zistiť a dokázať, že k vlámaniu do auta na parkovisku vôbec nedošlo. „Pri následnom vypočutí oznamovateľa potvrdil túto skutočnosť i sám a uviedol, že k vlámaniu do jeho auta došlo už 11. januára , keď prespával u známeho v Bratislave. Keďže vtedy nemal čas nahlásiť to na polícii, krádež zinscenoval 14.1. v Prešove, “ objasnila M. Fečová. Poverený policajt Obvodného oddelenia Prešov - Sever preto zastavil trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže vlámaním do auta, naopak spisový materiál bol zaslaný vyšetrovateľovi ako podnet k trestnému stíhaniu pre podozrenie zo spáchania prečinu krivého obvinenia. Za tento prečin pritom hrozí trest odňatia slobody od 1 do 5 rokov.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Vodič na mopede skončil v cele
Včera (29.09.2021) popoludní 42 ročný muž ako vodič viedol moped po prešovskej Ul. A. G. Svobodu.
Vtlačil ju do bytu
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vedie trestné stíhanie vo veci zločinu porušovanie domovej slobody, ku ktorému došlo 09.10.2021, po 17-tej hodine v jednom z bytových domov na sídlisku III. , v Prešove. 19 ročný mladík vošiel do domu spoločne so 70 ročnou ženou, ktorá bola na invalidnom vozíku.
Vykurovacia sezóna
Vykurovacie obdobie patrí do obdobia, kedy je nebezpečenstvo vzniku požiarov veľmi vysoké. V tomto období je potrebné, aby každý z nás, ktorí prichádzame do kontaktu s vykurovacími zariadeniami im venovali zvýšenú pozornosť. V okresoch Prešov a Sabinov bolo počas vykurovacieho obdobia v roku 2020 zaznamenaných 19 požiarov od vykurovacích systémov, pri ktorých boli vyčíslené priame škody na 21 100 eur a uchránené hodnoty vo výške 218 000 eur. Požiare boli spôsobené hlavne tepelnými spotrebičmi, dymovodmi alebo komínovými telesami, kde najčastejšou príčinou vzniku požiaru bolo vyhorenie sadzí v komíne a porucha vykurovacích telies, dymovodov a komínov.
Vandalizmus, poškodený verejný bicykel
Včera (17.10.2021) popoludní bolo na linku 158 oznámené, že došlo k poškodeniu verejného bicykla, konkrétne na Ul. Jazdeckej, v Prešove.
Vykradnutých osem autobusov
Včera (19.10.2021) v ranných hodinách bolo na Obvodného oddelenie Policajného zboru v Prešove oznámené, že došlo k protiprávnemu konaniu zo strany zatiaľ neznámeho páchateľa.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK