Štvrtok, 21. október 2021
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Zlodeja pristihli priamo pri čine

Trestné stíhanie pre tri skutky krádeže vlámaním do motorových vozidiel si vyslúžil 20-ročný Košičan, ktorí v posledných dňoch komplikoval život majiteľom prešovským áut. Doplatil ale na to, že „lovil“ vždy na tom istom mieste. Teraz mu hrozí zaslúžený trest.

Od začiatku januára mala polícia na jednom z prešovských parkovísk na Sídlisku III hlásené viaceré prípady vlámania do áut. Policajti preto zvýšili v tejto lokalite svoju pozornosť a oplatilo sa. Zlodeja chytili priamo pri čine. Policajti najprv spozorovali pohyb podozrivého auta, v ktorom podozrivý muž sedel. Veci potom dostali rýchly spád. „Košičan zaparkoval auto na jednom parkovisku a peši prešiel na parkovisko susedného obchodného domu. Na tomto sa už pohyboval medzi autami, pričom po krátkom prezeraní si vozidiel sa pristavil pri jednej Škode Octavii. Túto sa pokúsil otvoriť manipulovaním v oblasti zámkov predných a kufrových dverí. Auto odomkol, ale už neotvoril, “ informovala hovorkyňa KR PZ Magdaléna Fečová. Páchateľ potom prišiel k ďalšej Škode Octavii, ktorú sa mu podarilo otvoriť. „Cez dvere spolujazdca sa dostal dnu a vybral odtiaľ autorádio, ktoré si schoval pod bundu. Na to si kľudne odišiel k svojmu zaparkovanému autu, kde už ho zadržali policajti z kriminálky. V aute mal ešte jedno autorádio, ktoré tiež ukradol v ten istý deň z iného osobného auta zaparkovaného na Čapajevovej ulici. U obvineného našli policajti aj rôzne nástroje, s ktorými vykonával vlámania do áut, “ upresnila M. Fečová a dodala, že Košičan už má napriek mladému veku za sebou pestrú kriminálnu minulosť. Jeho špecialitou sú vlámania do domov, reštauračných zariadení a áut, kde čelí ďalším štyrom podozreniam z trestnej činnosti. Vyšetrovateľ už spracoval návrh na väzobné stíhanie páchateľa. Hrozí mu trest odňatia slobody na dva roky.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Vodič na mopede skončil v cele
Včera (29.09.2021) popoludní 42 ročný muž ako vodič viedol moped po prešovskej Ul. A. G. Svobodu.
Vtlačil ju do bytu
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vedie trestné stíhanie vo veci zločinu porušovanie domovej slobody, ku ktorému došlo 09.10.2021, po 17-tej hodine v jednom z bytových domov na sídlisku III. , v Prešove. 19 ročný mladík vošiel do domu spoločne so 70 ročnou ženou, ktorá bola na invalidnom vozíku.
Vykurovacia sezóna
Vykurovacie obdobie patrí do obdobia, kedy je nebezpečenstvo vzniku požiarov veľmi vysoké. V tomto období je potrebné, aby každý z nás, ktorí prichádzame do kontaktu s vykurovacími zariadeniami im venovali zvýšenú pozornosť. V okresoch Prešov a Sabinov bolo počas vykurovacieho obdobia v roku 2020 zaznamenaných 19 požiarov od vykurovacích systémov, pri ktorých boli vyčíslené priame škody na 21 100 eur a uchránené hodnoty vo výške 218 000 eur. Požiare boli spôsobené hlavne tepelnými spotrebičmi, dymovodmi alebo komínovými telesami, kde najčastejšou príčinou vzniku požiaru bolo vyhorenie sadzí v komíne a porucha vykurovacích telies, dymovodov a komínov.
Vandalizmus, poškodený verejný bicykel
Včera (17.10.2021) popoludní bolo na linku 158 oznámené, že došlo k poškodeniu verejného bicykla, konkrétne na Ul. Jazdeckej, v Prešove.
Vykradnutých osem autobusov
Včera (19.10.2021) v ranných hodinách bolo na Obvodného oddelenie Policajného zboru v Prešove oznámené, že došlo k protiprávnemu konaniu zo strany zatiaľ neznámeho páchateľa.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK