Nedeľa, 12. júl 2020
Meniny má Nina | zajtra Margita

Prešov hrať Handball International League nebude

Pondelňajšie večerné rokovanie výkonného výboru MHK Tatran Prešov malo dať definitívu v otázke účasti, alebo neúčasti tohoto klubu v chystanej česko-slovenskej súťaži Handball International League (HIL). Hoci sa nám nepodarilo zastihnúť včera prezidenta klubu Oskara Poliaka, podľa našich zdrojov rokovanie prinieslo predpokladaný záver - Tatran, sužovaný akútnou finančnou i personálnou krízou, sa vzdáva účasti v tejto súťaži.

Tieto informácie prenikli z novozámockých zdrojov, pretože práve hádzanári tohoto mesta sú po odrieknutí Prešova náhradníkom pre HIL. V pondelok večer telefonoval Oskar Poliak do Nových Zámkov, že Prešov odstúpi miesto v HIL pod podmienkou, že Novozámčania poukážu na účet Tatrana sumu 100 tisíc českých, respektíve 120 tisíc slovenských korún, ktorú Tatran poukázal koncom mája ako vklad do HIL. Funkcionári Nových Zámkov súhlasili, požadovanú sumu by mali uhradiť hneď, ako dostanú oficiálne písomné vyjadrenie Tatrana a Slovenského zväzu hádzanej (SZH) o tom, že sa miesta v HIL vzdávajú. Ku takémuto kroku SZH vyzval Prešovčanov SZH pred niekoľkými dňami listom, odpoveď termínoval do piatku 21. júla.

Kontaktovali sme sa aj s predpokladaným trénerom Tatrana Miroslavom Miňom, ktorého sme zastihli v aute pri návrate z dovolenky. "Čakal som, že sa mi funkcionári ozvú, zatiaľ však neviem nič nové," informoval nás. "Po návrate do Prešova zájdem do haly, dúfam, že už budem vedieť konkrétne informácie, čo sa týka účasti v súťažiach, hráčskeho kádra i začiatku prípravy." Zároveň sme sa dozvedeli, že M. Miňo nevie o tom, že predpokladaný hráčsky zraz v závere minulého týždňa sa nekonal...

V tomto smere nám počas prešovského víkendového turnaja v plážovej hádzanej nevedeli povedať nič bližšie ani samotní hráči. Pri otázkach o budúcnosti len krčili plecami. Zarážajúce však bolo, že cestu na turnaj si nenašiel nikto zo súčasnej garnitúry funkcionárov Tatrana. Nevideli tak ani to, ako im ten zvyšok hráčov, ktorý ešte v Prešove ostal, oslovujú zástupcovia iných klubov... Z 21 hráčov, ktorí v minulej sezóne za Tatran nastúpili v extralige, je podľa našich výpočtov momentálne reálne použiteľných snáď šesť - sedem. A to ešte nevedno, či budú ochotní v daných podmienkach prvoligovú súťaž vôbec v Tatrane hrať.

Buď ako buď, kríza prešovskej mužskej hádzanej vyvrcholila. Po prvýkrát od roku 1958 (!) nebude hrať Tatran najvyššiu možnú súťaž. Pod rozpad hádzanárskej bašty z Baštovej ulice sa podpísali zlé vzťahy, nedostatok financií a nezodpovedné šafárenie s nimi v nedávnej minulosti, ale aj neschopnosť tých, ktorí ju riadili a riadia, riešiť reálne problémy a viesť klub ku aspoň základnej stabilite.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.