Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Prešov hrať Handball International League nebude

Pondelňajšie večerné rokovanie výkonného výboru MHK Tatran Prešov malo dať definitívu v otázke účasti, alebo neúčasti tohoto klubu v chystanej česko-slovenskej súťaži Handball International League (HIL). Hoci sa nám nepodarilo zastihnúť včera prezidenta klubu Oskara Poliaka, podľa našich zdrojov rokovanie prinieslo predpokladaný záver - Tatran, sužovaný akútnou finančnou i personálnou krízou, sa vzdáva účasti v tejto súťaži.

Tieto informácie prenikli z novozámockých zdrojov, pretože práve hádzanári tohoto mesta sú po odrieknutí Prešova náhradníkom pre HIL. V pondelok večer telefonoval Oskar Poliak do Nových Zámkov, že Prešov odstúpi miesto v HIL pod podmienkou, že Novozámčania poukážu na účet Tatrana sumu 100 tisíc českých, respektíve 120 tisíc slovenských korún, ktorú Tatran poukázal koncom mája ako vklad do HIL. Funkcionári Nových Zámkov súhlasili, požadovanú sumu by mali uhradiť hneď, ako dostanú oficiálne písomné vyjadrenie Tatrana a Slovenského zväzu hádzanej (SZH) o tom, že sa miesta v HIL vzdávajú. Ku takémuto kroku SZH vyzval Prešovčanov SZH pred niekoľkými dňami listom, odpoveď termínoval do piatku 21. júla.

Kontaktovali sme sa aj s predpokladaným trénerom Tatrana Miroslavom Miňom, ktorého sme zastihli v aute pri návrate z dovolenky. "Čakal som, že sa mi funkcionári ozvú, zatiaľ však neviem nič nové," informoval nás. "Po návrate do Prešova zájdem do haly, dúfam, že už budem vedieť konkrétne informácie, čo sa týka účasti v súťažiach, hráčskeho kádra i začiatku prípravy." Zároveň sme sa dozvedeli, že M. Miňo nevie o tom, že predpokladaný hráčsky zraz v závere minulého týždňa sa nekonal...

V tomto smere nám počas prešovského víkendového turnaja v plážovej hádzanej nevedeli povedať nič bližšie ani samotní hráči. Pri otázkach o budúcnosti len krčili plecami. Zarážajúce však bolo, že cestu na turnaj si nenašiel nikto zo súčasnej garnitúry funkcionárov Tatrana. Nevideli tak ani to, ako im ten zvyšok hráčov, ktorý ešte v Prešove ostal, oslovujú zástupcovia iných klubov... Z 21 hráčov, ktorí v minulej sezóne za Tatran nastúpili v extralige, je podľa našich výpočtov momentálne reálne použiteľných snáď šesť - sedem. A to ešte nevedno, či budú ochotní v daných podmienkach prvoligovú súťaž vôbec v Tatrane hrať.

Buď ako buď, kríza prešovskej mužskej hádzanej vyvrcholila. Po prvýkrát od roku 1958 (!) nebude hrať Tatran najvyššiu možnú súťaž. Pod rozpad hádzanárskej bašty z Baštovej ulice sa podpísali zlé vzťahy, nedostatok financií a nezodpovedné šafárenie s nimi v nedávnej minulosti, ale aj neschopnosť tých, ktorí ju riadili a riadia, riešiť reálne problémy a viesť klub ku aspoň základnej stabilite.

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Rytieri z Bardejova nestačili na bojovníkov z Košíc
Fantastický obrat predviedli v siedmom kole Warriors z Košic, ktorí tak v tabuľke zmazali aj poslednú nulu v kolonke prehier.
Prešov Karate Kids - Krajňák a Jalowiczorová valcujú Európu!
Začiatkom tuhých európskych bojov, ktoré čakali na Prešov Karate Kids, bola ťažká medzinárodná súťaž - CROTIA OPEN 2019.
Prešovský kilometer preveril kondičku malých aj veľkých cyklistov
7. ročník Prešovského kilometra bol aj tento rok plný odhodlaných cyklistov všetkých vekových kategórií, no najmä radosti zo športu. Pozrite si podrobné výsledky.
Štvrťfinálové pohárové víťazstvo bolo blízko, ale nekonalo sa
Prvý zápas štvrťfinále Slovenského pohára vo volejbale mužov bol v Prešove dramatický do poslednej lopty. Z dôležitého víťazstva sa po obrate z 0:2 na 3:2 tešil húževnatý súper z Myjavy. Pred novembrovou odvetou (27. 11.) majú hráči VK MIRAD PU Prešov náročnú východiskovú situáciu.
Prešovskí volejbalisti nestačili na Svidník, pred rekordnou domácou kulisou uchmatli len bod
V rámci 8. kola Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK MIRAD PU Prešov odvekých rivalov z družstva TJ Slávia Svidník. Bezmála 300 fanúšikov športu spod vysokej siete vytvorilo výbornú atmosféru a zároveň sezónny rekord návštevnosti športovej haly na Sekčove.
FK Ekoprim Prešov – jediný zástupca východu vo futsalovej extralige juniorov.
V Novembri začala nová ligová sezóna mládeže a FK Ekoprim Prešov do nej vstúpil v oboch celoslovenských súťažiach U17 aj U20 bravúrne, keď chlapci doposiaľ vyhrali všetky svoje zápasy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.