Streda, 08. december 2021
Meniny má Marína | zajtra Izabela

Obecní policajti chcú lepšie sociálne zabezpečenie

Združenie náčelníkov obecných a mestských polícií Slovenska odmieta snahy Prezídia Policajného zboru a niektorých predstaviteľov ZMOS okliešťovať právomoci obecných a mestských polícií, ba dokonca ich rušiť. Zhodli sa na tom na dvojdňovom zasadnutí zástupcovia združenia v Prešove.

Prezident združenia a náčelník Mestskej polície v Prešove Ján Andrejko informoval, že „mestské a obecné polície žiadajú posilniť svoje kompetencie a postavenie vzhľadom na potreby a záujmy občanov a na zlú situáciu v doprave. “
Zástupcovia mestských polícií diskutovali aj o sociálnom zabezpečení príslušníkov mestských a obecných polícií a pripravovaných zmenách v legislatíve. Podľa združenia veľkým problémom je vysoký priemerný vek policajtov, čo súvisí najmä s potrebou stabilnejšieho sociálneho prostredia. Prezídium združenia preto považuje za dôležité, „kopírovať podobný zákon, ktorý sa týka sociálneho zabezpečenia záchranných zborov. “ Preto budú pri koncipovaní zákona dôsledne analyzovať súčasný stav, ktorý považujú za východisko pre ďalšie postupy. Združenie sa zhodlo na potrebe takého návrhu zákona, ktorý bude v minimálnej miere zaťažovať štátny rozpočet, avšak dostatočne vytvorí adekvátne sociálne zabezpečenie pre mestských a obecných policajtov. Zástupcovia obecných polícií sa venovali aj výsledkom spoločných rokovaní so Združením primátorov krajských miest K 8 o príprave Zákona o obecnej polícii.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Mladá Prešovčanka obvinená z drogovej trestnej činnosti
Prešovský krajský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 21 ročnú ženu z Prešova. Obvinená žena si mala neoprávnene zadovážiť a prechovávať rôzne druhy omamných a psychotropných látok, najmä pervitín obsahujúci metamfetamín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK