Sobota, 27. november 2021
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Počas razie našli falošné oblečenie, obuv a tašky

Prešovskí colníci spolu s policajtmi z odboru kriminálnej polície v Prešove a pracovníkmi Inšpektorátu Slovenskej obchodnej inšpekcie vykonali kontrolnú akciu s krycím názvom „Dušan IV“, zameranú na predaj a distribúciu textilného tovaru, u ktorého bolo podozrenie z porušovania práv duševného vlastníctva.

V Prešove bolo skontrolovaných päť obchodov, v ktorých zástupcovia spoločnosti Adidas, Reebok, Puma a Nike potvrdili, že v týchto prevádzkach sa ponúkajú na predaj napodobeniny výrobkov týchto firiem, ktoré svojim vzhľadom a niektorými znakmi mohli u zákazníkov vyvolať dojem, že nakupujú značkový tovar. Výrobky boli zaistené pred predajom. Išlo o 108 párov športovej obuvi, 334 kusov textilných výrobkov a 4 kusy cestovných tašiek.
Zástupcami oprávnených osôb spoločnosti Adidas, Reebok, Puma a Nike bola predbežne vyčíslená škoda, ktorá by vznikla majiteľom značiek pri predaji týchto výrobkov vo výške cca 726 tisíc korún.
Prípadmi sa bude zaoberať polícia pre podozrenie z trestného činu porušenia práv k ochrannej známke, označenia pôvodu výrobku a obchodnému menu.

Mohlo by Vás zaujímať
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK