Sobota, 27. november 2021
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

19 vodičov dnes nafúkalo zelenú

Dnes ráno v čase od 5.00. do 9.00 hod. vykonali policajti celokrajskú akciu zameranú na kontrolu zákazu požívania alkoholických nápojov vodičmi pred a počas jazdy.

Celkovo sa do akcie zapojilo 93 mužov zákona. Počas akcie zistili 153 priestupkov. Z nich 114 riešili v blokovom konaní peňažnou pokutou s celkovým účtom 83 tisíc korún. Na priestupkové konanie príslušných dopravných inšpektorátov oznámili 27 prípadov a 12 priestupkov vybavili dohováraním.
Čo je zarážajúce prichytili 19 vodičov, ktorí jazdili pod vplyvom alkoholu. Všetkým 19-tim zadržali vodičské preukazy. Bezpečnostné pásy nemalo 45 vodičov, 39 vozidiel nemalo vyhovujúci technický stav, traja vodiči počas jazdy telefonovali, rovnaký počet nesprávne predchádzali pred sebou idúce autá a dvaja jazdili bez predpísaného osvetlenia. Ostatné porušenia pravidiel cestnej premávky policajti zistili u 20-tich vodičov a zadržali sedem osvedčení o evidencii vozidla.

Mohlo by Vás zaujímať
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK