Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Na hornom gymnáziu dočasný pokoj zbraní

Problémy okolo riaditeľského postu gymnázia na Konštantínovej ulici (GK2) v Prešove, zvanom tiež horné gymnázium, vyvrcholili koncom minulého týždňa. Bývalý riaditeľ Slavomír Hrinko totiž vyhral súdny spor s Krajským úradom (KÚ) v Prešove, pričom rozsudok nadobudol právoplatnosť na sklonku minulého roku.

Krátko po začiatku školského roka 1999/2000 došlo k zmene na riaditeľskom poste horného gymnázia. Riaditeľa Slavomíra Hrinka vystriedala Elvíra Abrahámová po tom, čo ju po víťazstve vo výberovom konaní menoval do tejto funkcie prednosta KÚ Jozef Polačko. Trenice medzi exriaditeľom a novou riaditeľkou pokračovali naďalej, aby nakoniec vyvrcholili vo výpovedi, ktorú dala riaditeľka Abrahámová (vtedy už len radovému učiteľovi) Hrinkovi. Ten však medzitým vyhral súdny spor s krajským úradom a súd ho potvrdil vo funkcii riaditeľa GK2.

Po tomto rozhodnutí prakticky nastala patová situácia, keďže právoplatným riaditeľom sa stal (respektíve ním ostal) Slavomír Hrinko, reálne však bola na škole riaditeľkou Elvíra Abrahámová. Krajský úrad vyriešil situáciu tak, aby na hornom gymnáziu nastal, aspoň dočasne, "pokoj zbraní". Z riaditeľského postu odvolal aj Elvíru Abrahámovú, aj Slavomíra Hrinka a vypísal výberové konanie, ktoré by sa malo uskutočniť vo februári. Riadením GK2 poveril na odporúčanie Rady školy jej predsedu Stanislava Šantu.

"Po administratívnej i pedagogickej stránke funguje škola absolútne normálne. Verím, že počas môjho poverenia do vypísania výberového konania sa verejná mienka vo vzťahu ku gymnáziu upokojí," povedal nám Stanislav Šanta, ktorý dodal, že osobne sa bude snažiť urobiť všetko v prospech študentov, učiteľov i mena školy, lebo má za sebou kolektív, o ktorý sa môže oprieť. "Môžem všetkých ubezpečiť, že tieto udalosti sa v žiadnom prípade v tomto predmaturitnom a predprijímačkovom období nedotknú študentov," uzavrel Stanislav Šanta.

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.