Piatok, 06. december 2019
Meniny má Mikuláš | zajtra Ambróz

Na hornom gymnáziu dočasný pokoj zbraní

Problémy okolo riaditeľského postu gymnázia na Konštantínovej ulici (GK2) v Prešove, zvanom tiež horné gymnázium, vyvrcholili koncom minulého týždňa. Bývalý riaditeľ Slavomír Hrinko totiž vyhral súdny spor s Krajským úradom (KÚ) v Prešove, pričom rozsudok nadobudol právoplatnosť na sklonku minulého roku.

Krátko po začiatku školského roka 1999/2000 došlo k zmene na riaditeľskom poste horného gymnázia. Riaditeľa Slavomíra Hrinka vystriedala Elvíra Abrahámová po tom, čo ju po víťazstve vo výberovom konaní menoval do tejto funkcie prednosta KÚ Jozef Polačko. Trenice medzi exriaditeľom a novou riaditeľkou pokračovali naďalej, aby nakoniec vyvrcholili vo výpovedi, ktorú dala riaditeľka Abrahámová (vtedy už len radovému učiteľovi) Hrinkovi. Ten však medzitým vyhral súdny spor s krajským úradom a súd ho potvrdil vo funkcii riaditeľa GK2.

Po tomto rozhodnutí prakticky nastala patová situácia, keďže právoplatným riaditeľom sa stal (respektíve ním ostal) Slavomír Hrinko, reálne však bola na škole riaditeľkou Elvíra Abrahámová. Krajský úrad vyriešil situáciu tak, aby na hornom gymnáziu nastal, aspoň dočasne, "pokoj zbraní". Z riaditeľského postu odvolal aj Elvíru Abrahámovú, aj Slavomíra Hrinka a vypísal výberové konanie, ktoré by sa malo uskutočniť vo februári. Riadením GK2 poveril na odporúčanie Rady školy jej predsedu Stanislava Šantu.

"Po administratívnej i pedagogickej stránke funguje škola absolútne normálne. Verím, že počas môjho poverenia do vypísania výberového konania sa verejná mienka vo vzťahu ku gymnáziu upokojí," povedal nám Stanislav Šanta, ktorý dodal, že osobne sa bude snažiť urobiť všetko v prospech študentov, učiteľov i mena školy, lebo má za sebou kolektív, o ktorý sa môže oprieť. "Môžem všetkých ubezpečiť, že tieto udalosti sa v žiadnom prípade v tomto predmaturitnom a predprijímačkovom období nedotknú študentov," uzavrel Stanislav Šanta.

Mohlo by Vás zaujímať
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.