Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Miroslav Miňo našiel v hale akurát čašníkov

V pondelok sa definitívne rozhodlo, že hádzanári Tatrana Prešov nebudú hrať česko-slovenskú súťaž Handball International League (HIL). Okrem sklamania v radoch fanúšikov a aj samotných hráčov je pochopiteľné, že táto skutočnosť mrzí aj ďalších zainteresovaných. Jedným z nich je aj tréner Miroslav Miňo, ktorý mal od novej sezóny Tatran viesť.

"V utorok som sa vrátil z dovolenky a išiel som sa do haly informovať, čo je nové, chcel som sa stretnúť s funkcionármi a hráčmi, porozprávať sa o ďalších plánoch. Žiaľ, okrem dvoch čašníkov, ktorí hrali v bufete šípky, som nikoho nenašiel... Nuž, zavolal som na číslo klubu a nechal odkaz v tom zmysle, aby ma kontaktovali. Po týchto skúsenostiach však svoju budúcnosť s prešovskou mužskou hádzanou už asi nebudem spájať...," povedal nám očividne roztrpčený M. Miňo. Ani nečudo, kvôli sľubovanému angažmánu v Tatrane totiž predčasne ukončil zmluvu s extraligovým ženským tímom Interu Bratislava. "Momentálne som nezamestnaný a mám nepríjemný pocit z toho, ako so mnou Tatran vypiekol. Trénovať podľa prísľubu sa nezačalo, v hale som nestretol jediného hráča, hoci pôvodne už mala bežať príprava." Prešovčania pritom M. Miňa kontaktovali v marci tohoto roku, už vtedy mali funkcionári plné hlavy HIL (napokon, už dve predchádzajúce funkcionárske garnitúry alibisticky nehovorili skoro o inom, len že sa pripravujú na túto súťaž).

S otázkou, čo bude ďalej s prešovskou mužskou hádzanou, sme sa obrátili aj na prezidenta klubu Oskara Poliaka. "Nepoviem vám nič oficiálne, pripravujeme vyhlásenie, ktoré dáme k dispozícii médiám. Snáď iba toľko, že sme v záujme férovosti voči Novým Zámkom, ktoré nás majú nahradiť v HIL, poslali oficiálne stanovisko o našom odstúpení zo súťaže ako na Slovenský zväz hádzanej, tak aj do Nových Zámkov." Tieto informácie nám potvrdili aj na sekretariáte zväzu, kam písomné oficiálne stanovisko Prešova došlo.

Funkcionári Tatrana však zabudli na jednu dosť podstatnú vec - požiadať o zaradenie do prvoligovej slovenskej súťaže. "Zatiaľ môžem potvrdiť iba informáciu o tom, že Tatran Prešov A sa odhlásil z HIL. Účastníkom prvej ligy je na papieri Tatran Prešov B, túto vec však budeme musieť prerokovať na výkonnom výbore zväzu. Už aj u nás sa v kuloároch pošuškáva, že hráči béčka chcú žiadať o prestup do iného klubu. V tomto smere nás však zatiaľ nikto oficiálne nekontaktoval," potvrdil dávnejšie známu a na našich stranách uverejnenú skutočnosť sekretár SZH Peter Brunovský. Predstavitelia Tatrana B totiž už dávnejšie deklarovali, že v prípade takého vývoja, ktorý je napokon realitou, budú iniciovať prestup hráčov do novovytvoreného klubu Olympik Prešov. Ten by si mal nárokovať na nástupnícku miestenku v prvoligovej súťaži po béčku. Navyše, hráči, ktorí ešte v Prešove ostali, takmer unisono tvrdia: "Ak v Prešove, tak len za béčko!" Zdanlivo paradoxná situácia, majúca však v dnešnej hádzanárskej realite pri Toryse plné opodstatnenie.

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Rytieri z Bardejova nestačili na bojovníkov z Košíc
Fantastický obrat predviedli v siedmom kole Warriors z Košic, ktorí tak v tabuľke zmazali aj poslednú nulu v kolonke prehier.
Prešov Karate Kids - Krajňák a Jalowiczorová valcujú Európu!
Začiatkom tuhých európskych bojov, ktoré čakali na Prešov Karate Kids, bola ťažká medzinárodná súťaž - CROTIA OPEN 2019.
Prešovský kilometer preveril kondičku malých aj veľkých cyklistov
7. ročník Prešovského kilometra bol aj tento rok plný odhodlaných cyklistov všetkých vekových kategórií, no najmä radosti zo športu. Pozrite si podrobné výsledky.
Štvrťfinálové pohárové víťazstvo bolo blízko, ale nekonalo sa
Prvý zápas štvrťfinále Slovenského pohára vo volejbale mužov bol v Prešove dramatický do poslednej lopty. Z dôležitého víťazstva sa po obrate z 0:2 na 3:2 tešil húževnatý súper z Myjavy. Pred novembrovou odvetou (27. 11.) majú hráči VK MIRAD PU Prešov náročnú východiskovú situáciu.
Prešovskí volejbalisti nestačili na Svidník, pred rekordnou domácou kulisou uchmatli len bod
V rámci 8. kola Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK MIRAD PU Prešov odvekých rivalov z družstva TJ Slávia Svidník. Bezmála 300 fanúšikov športu spod vysokej siete vytvorilo výbornú atmosféru a zároveň sezónny rekord návštevnosti športovej haly na Sekčove.
FK Ekoprim Prešov – jediný zástupca východu vo futsalovej extralige juniorov.
V Novembri začala nová ligová sezóna mládeže a FK Ekoprim Prešov do nej vstúpil v oboch celoslovenských súťažiach U17 aj U20 bravúrne, keď chlapci doposiaľ vyhrali všetky svoje zápasy.
Výsledky 3b Prešovskej hokejbalovej ligy
Prinášame Vám výsledky 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy:
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.