Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Miroslav Miňo našiel v hale akurát čašníkov

V pondelok sa definitívne rozhodlo, že hádzanári Tatrana Prešov nebudú hrať česko-slovenskú súťaž Handball International League (HIL). Okrem sklamania v radoch fanúšikov a aj samotných hráčov je pochopiteľné, že táto skutočnosť mrzí aj ďalších zainteresovaných. Jedným z nich je aj tréner Miroslav Miňo, ktorý mal od novej sezóny Tatran viesť.

"V utorok som sa vrátil z dovolenky a išiel som sa do haly informovať, čo je nové, chcel som sa stretnúť s funkcionármi a hráčmi, porozprávať sa o ďalších plánoch. Žiaľ, okrem dvoch čašníkov, ktorí hrali v bufete šípky, som nikoho nenašiel... Nuž, zavolal som na číslo klubu a nechal odkaz v tom zmysle, aby ma kontaktovali. Po týchto skúsenostiach však svoju budúcnosť s prešovskou mužskou hádzanou už asi nebudem spájať...," povedal nám očividne roztrpčený M. Miňo. Ani nečudo, kvôli sľubovanému angažmánu v Tatrane totiž predčasne ukončil zmluvu s extraligovým ženským tímom Interu Bratislava. "Momentálne som nezamestnaný a mám nepríjemný pocit z toho, ako so mnou Tatran vypiekol. Trénovať podľa prísľubu sa nezačalo, v hale som nestretol jediného hráča, hoci pôvodne už mala bežať príprava." Prešovčania pritom M. Miňa kontaktovali v marci tohoto roku, už vtedy mali funkcionári plné hlavy HIL (napokon, už dve predchádzajúce funkcionárske garnitúry alibisticky nehovorili skoro o inom, len že sa pripravujú na túto súťaž).

S otázkou, čo bude ďalej s prešovskou mužskou hádzanou, sme sa obrátili aj na prezidenta klubu Oskara Poliaka. "Nepoviem vám nič oficiálne, pripravujeme vyhlásenie, ktoré dáme k dispozícii médiám. Snáď iba toľko, že sme v záujme férovosti voči Novým Zámkom, ktoré nás majú nahradiť v HIL, poslali oficiálne stanovisko o našom odstúpení zo súťaže ako na Slovenský zväz hádzanej, tak aj do Nových Zámkov." Tieto informácie nám potvrdili aj na sekretariáte zväzu, kam písomné oficiálne stanovisko Prešova došlo.

Funkcionári Tatrana však zabudli na jednu dosť podstatnú vec - požiadať o zaradenie do prvoligovej slovenskej súťaže. "Zatiaľ môžem potvrdiť iba informáciu o tom, že Tatran Prešov A sa odhlásil z HIL. Účastníkom prvej ligy je na papieri Tatran Prešov B, túto vec však budeme musieť prerokovať na výkonnom výbore zväzu. Už aj u nás sa v kuloároch pošuškáva, že hráči béčka chcú žiadať o prestup do iného klubu. V tomto smere nás však zatiaľ nikto oficiálne nekontaktoval," potvrdil dávnejšie známu a na našich stranách uverejnenú skutočnosť sekretár SZH Peter Brunovský. Predstavitelia Tatrana B totiž už dávnejšie deklarovali, že v prípade takého vývoja, ktorý je napokon realitou, budú iniciovať prestup hráčov do novovytvoreného klubu Olympik Prešov. Ten by si mal nárokovať na nástupnícku miestenku v prvoligovej súťaži po béčku. Navyše, hráči, ktorí ešte v Prešove ostali, takmer unisono tvrdia: "Ak v Prešove, tak len za béčko!" Zdanlivo paradoxná situácia, majúca však v dnešnej hádzanárskej realite pri Toryse plné opodstatnenie.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
3b PHbL: Senzačným finalistom HOKEJBAL Prešov o.z. !
Prvým finalistom a zároveň zatiaľ najväčším prekvapením ligy sú domáci hráči HOKEJBAL Prešov o.z. , ktorí si aj v semifinále, už v čo najkratšom možnom čase, senzačne poradili s víťazom základnej časti HBC ASSASSINS Prešov a stali sa tak premiérovo prvým finalistom 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy 2019/2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.