Sobota, 27. november 2021
Meniny má Milan | zajtra Henrieta

Policajti pochytali zlodejov

Prešovskí kriminalisti majú za sebou mimoriadne úspešné dni. Podarilo sa im objasniť sériu vlámaní do bytov a rodinných domov v našom meste. Nezamestnaný 41-ročný Košičan ukradol z bytu na Čergovskej ulici dva mobily v hodnote 4500 korún.

Poškodením bytu vznikla pre majiteľa škoda za štyri tisíc korún. Mobily zlodej predal v obchode - výkupe mobilov. Telefóny policajti zaistili a vrátili majiteľovi. „Šperky a značkové botasky si tento zlodej odniesol z bytu Švábskej ulici. Šperky odniesol do záložne a časť z nich predal neznámym osobám, “ uviedla Magdaléna Fečová krajská policajná hovorkyňa. Majiteľka odhadla škodu na 60 tisíc korún. Dvere ju budú stáť šesť tisíc. Aj tu sa podarilo policajtom zaistiť časť šperkov zo záložne a vrátiť pôvodnej majiteľke. „Tretie vlámanie vykonal uvedený páchateľ v byte na Vihorlatskej ulici. Aj odtiaľ si odniesol šperky za 20 tisíc korún, “ povedala M. Fečová a pokračovala, „šperky znova založil. Aj tie policajti zaistili a vrátili majiteľom. “
Policajti objasnili aj sériu vlámaní do chát v chatovej oblasti Ruská Nová Ves. Od decembra 2007 do marca 2008 sa na prsty zlodejom prilepila elektronika, potraviny, rôzne pracovné náčinie a zariadenia. „Policajti ako páchateľov odhalili dvoch chlapcov vo veku 15-rokov a jedného 14-ročného mladíka. Časť vecí polícia zaistila a vrátila majiteľom. V konečnom účtovaní bola škoda vyčíslená na takmer 300 tisíc korún. Obvinení sú stíhaní na slobode. Mimochodom, ako dôvod krádeží uviedli nedostatok peňazí na obživu.
A do tretice sa mužom zákona podarilo nájsť zlodeja, teda zlodejku, ktorá ukradla z potravín 94 tisíc korún. A takto popísala skutok policajná hovorkyňa, „V noci z 30. na 31. marca páchateľka bez použitia násilia vnikla do predajne a z ohňovzdornej skrine za pomoci pravého kľúča odcudzil finančnú hotovosť. Policajti vyšetrovaním zistili a ako páchateľku skutku usvedčili 38-ročnú predavačku pochádzajúcu z Kapušian. Žena krádež vykonala pravým kľúčom. Po krádeži všetko riadne zamkla a odišla. “ Ako motív už zrejme bývalá predavačka uviedla nedostatok peňazí na platenie hypotekárneho úveru. Časť peňazí použila na jeho platenie, časť na nákup oblečenia a časť dobrovoľne polícii vydala.

Mohlo by Vás zaujímať
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK