Pondelok, 16. december 2019
Meniny má Albína | zajtra Kornélia

Komunitná nadácia a Program pre deti a mládež

V roku 1999 otvorila Komunitná nadácia Prešov (KNP) Program pre deti a mládež. V rámci tohto grantového programu podporuje projekty detských a mládežníckych skupín, ktoré sa zameriavajú na osobnostný rast detí a tvorbu pozitívnych vzťahov medzi rôznymi vekovými skupinami detí a medzi deťmi a dospelými...

Tieto projekty sú realizované v rôznych oblastiach - vo sfére kultúry, tanca, spevu, hudby, výtvarného a dramatického umenia, vo sfére športu a zdravého životného štýlu, v oblasti ochrany životného prostredia, či podpory kreatívneho myslenia a riešenia problémov. Podľa správkyne nadácie Kataríny Minárovej má dnes KNP dobrý prehľad o potrebách organizácií, ktoré sa zaoberajú aktivitami detí a mládeže. Dodala však, že si uvedomuje, že potreby týchto organizácií sa rýchlo menia a zároveň pribúdajú nové organizácie i neregistrované skupiny, s ktorými by nadácia chcela nadviazať a udržiavať kontakty.

"Komunitná nadácia Prešov sa preto rozhodla zrealizovať v meste Prešov prieskum, ktorého cieľom je doplniť databázu organizácií a skupín, ktoré pracujú s deťmi a mládežou a získať informácie o aktuálnych potrebách týchto organizácií. Týmto chceme vyzvať občianske združenia, nadácie, svojpomocné záujmové skupiny, ktoré pracujú v meste Prešov s deťmi a mládežou do 25 rokov, aby sa skontaktovali s KNP. Informácie, ktoré nám poskytnú, budú pre nás veľmi cenné. Ich analýza priamo ovplyvní charakter Programu pre deti a mládež v budúcnosti a predovšetkým kritériá, ktorými sa Správna rada KNP riadi pri udeľovaní finančnej podpory," uviedla správkyňa KNP Katarína Minárová.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Prešovskí seniori navštívili Poľsko
III. Mestská organizácia JDS, Sídlisko III. Prešov sa v roku 2019 zamerala na poznávacie zájazdy po Slovensku, ale aj po okolitých krajinách. Seniori navštívili známy poľský aquapark a načerpali sily aj vďaka podpore mesta Prešov.
Jednota dôchodcov Pod Kalváriou motivuje seniorov k pohybu
IV. Mestská organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku Pod Kalváriou Prešov pripravuje a usporadúva množstvo aktivít pre seniorov. Vďaka podpore mesta Prešov sa seniori zapojili do projektu Zdravie a pohyb.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.