Streda, 08. december 2021
Meniny má Marína | zajtra Izabela

Chytili drogových dílerov

Odňatie slobody na desať až 15 rokov hrozí dvom páchateľom, ktorých zadržali a obvinili prešovskí krajskí policajti z Úradu justičnej a kriminálnej polície PZ po záťahu zameranom na odhalenie drogovej trestnej činnosti páchanej v regióne Prešova.

Akcia ešte nie je ukončená, zúčastňovali sa na nej aj príslušníci protidrogového oddelenia Úradu boja proti organizovanej kriminalite. U páchateľov vykonali domové prehliadky a počas akcie zaistili aj ďalších dvoch podozrivých. Ako informoval vyšetrovateľ Slavko Ľaľo, „u jedného z páchateľov, ktorý má 30 rokov a pochádza z nemenovanej malej obce neďaleko Prešova, policajti našli predbežne vyše 50 dávok drogy obsahujúcej látku metanfetamín, ktorej obsah je príznačný pre drogu pervitín. “ V dome sa našli aj ďalšie prípravky na výrobu omamných látok a rôzne prostriedky a pomôcky slúžiace k užívaniu marihuany a pervitínu. Pri prehliadke policajti ďalej objavili zbrane v nelegálnej držbe, išlo o dva kusy krátkej a jeden kus dlhej guľovej zbrane a približne 800 kusov rôzneho streliva. U druhého páchateľa z prešovského sídliska Sekčov prehliadka bytu počas brífingu ešte prebiehala. Ako uviedol vyšetrovateľ, „prípad sme sledovali asi dva mesiace. Obidvaja páchatelia sú obvinení z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omámnych psychotropných látok, jedov a prekurzorov a obchodovania s nimi. “ Odňatie slobody na vyššej hranici im hrozí z dôvodu, že drogy mali predávať osobám mladším ako 18 rokov. Podľa Ľaľu, na prešovské pomery išlo o pomerne veľký záťah s úspešným koncom.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Pytliaci v Prešovskom kraji
Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Mladá Prešovčanka obvinená z drogovej trestnej činnosti
Prešovský krajský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 21 ročnú ženu z Prešova. Obvinená žena si mala neoprávnene zadovážiť a prechovávať rôzne druhy omamných a psychotropných látok, najmä pervitín obsahujúci metamfetamín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK