Pondelok, 13. júl 2020
Meniny má Margita | zajtra Kamil

Deti pomohli rovesníkom chorým na rakovinu

Diplom za Šľachetný čin roka obdržalo prešovské ABC - centrum voľného času (CVČ) na nedávnom reprezentačnom plese detskej onkológie v Košiciach.

"Vyzvali sme školy zapojené do nášho projektu Nie drogám a usporiadali sme v spolupráci s nimi zbierku pre detskú onkológiu v Košiciach," povedal nám riaditeľ ABC-CVČ Ľubomír Hanušín a dodal, že spolupráca so školami sa ujala a deti priniesli po jednej korune na pomoc iným deťom. Vyzbieralo sa niekoľko tisíc korún. "Chceme poďakovať školám, že sa do tejto akcie zapojili a môžem vás ubezpečiť, že oddelenie mládeže ABC - centra voľného času bude v tejto aktivite pokračovať," zdôraznil riaditeľ Hanušín.

Okrem diplomu od Spoločnosti detskej onkológie dostalo prešovské ABC-CVČ aj náhrdelník poskladaný z farebných korálok. Tento náhrdelník predstavuje prvý pobyt na oddelení u pacienta s akútnou lymfoblastovou leukémiou, čo je najčastejšie detské onkologické ochorenie. Takýto prvý pobyt trvá minimálne 33 dní. Sú na ňom dve veľké korálky, ktoré znázorňujú deň prijatia dieťaťa chorého na rakovinu do nemocnice a deň jeho prepustenia. Okrem toho sú na ňom malé farebné korálky. Biela znamená "dnes mám dobrý deň", žltá absolvovanie všetkých vyšetrení (RTG, CT, USG, EKG, gamagrafia....), oranžová znamená tabletky, červená transfúziu, fialová znamená, že dieťa má zavedený centrálny žilný katéter, modrá deň punkcie kostnej drene, zelená zavedenú žalúdočnú sondu, hnedá cytostatiká a čierna: "Dnes mám zlý deň." Ako skonštatovala šéfka Spoločnosti detskej onkológie, "takýto náhrdelník sa nedá kúpiť, dá sa iba prežiť".

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.