Štvrtok, 05. december 2019
Meniny má Oto | zajtra Mikuláš

Deti pomohli rovesníkom chorým na rakovinu

Diplom za Šľachetný čin roka obdržalo prešovské ABC - centrum voľného času (CVČ) na nedávnom reprezentačnom plese detskej onkológie v Košiciach.

"Vyzvali sme školy zapojené do nášho projektu Nie drogám a usporiadali sme v spolupráci s nimi zbierku pre detskú onkológiu v Košiciach," povedal nám riaditeľ ABC-CVČ Ľubomír Hanušín a dodal, že spolupráca so školami sa ujala a deti priniesli po jednej korune na pomoc iným deťom. Vyzbieralo sa niekoľko tisíc korún. "Chceme poďakovať školám, že sa do tejto akcie zapojili a môžem vás ubezpečiť, že oddelenie mládeže ABC - centra voľného času bude v tejto aktivite pokračovať," zdôraznil riaditeľ Hanušín.

Okrem diplomu od Spoločnosti detskej onkológie dostalo prešovské ABC-CVČ aj náhrdelník poskladaný z farebných korálok. Tento náhrdelník predstavuje prvý pobyt na oddelení u pacienta s akútnou lymfoblastovou leukémiou, čo je najčastejšie detské onkologické ochorenie. Takýto prvý pobyt trvá minimálne 33 dní. Sú na ňom dve veľké korálky, ktoré znázorňujú deň prijatia dieťaťa chorého na rakovinu do nemocnice a deň jeho prepustenia. Okrem toho sú na ňom malé farebné korálky. Biela znamená "dnes mám dobrý deň", žltá absolvovanie všetkých vyšetrení (RTG, CT, USG, EKG, gamagrafia....), oranžová znamená tabletky, červená transfúziu, fialová znamená, že dieťa má zavedený centrálny žilný katéter, modrá deň punkcie kostnej drene, zelená zavedenú žalúdočnú sondu, hnedá cytostatiká a čierna: "Dnes mám zlý deň." Ako skonštatovala šéfka Spoločnosti detskej onkológie, "takýto náhrdelník sa nedá kúpiť, dá sa iba prežiť".

Mohlo by Vás zaujímať
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.