Nedeľa, 08. december 2019
Meniny má Marína | zajtra Izabela

Kauzu Astran klubu budú vyšetrovať ešte asi rok

Krajský úrad vyšetrovania Policajného zboru SR (KÚV PZ SR) v Prešove má informácie, že pokračuje činnosť Astran klubu a to zrejme pod iným názvom. Pre prevádzkovanie nepoctivých hier, ktorom Astran klub je, obvinili v roku 2000 dovedna štyroch mužov. Riaditeľ KÚV PZ SR Andrej Dujčák 23. januára novinárom v Prešove k tomu povedal, že za minulý rok sa vyšetrovateľovi prihlásilo vyše 3 tisíc občanov, ktorí sa cítia poškodení činnosťou Astran klubu.

Naznačil však, že ich počet nie je konečný, pretože členov klubu po území celej SR bolo zrejme 30 tisíc a aj tým ide o veľmi rozsiahly prípad. Predpokladá, že celé vyšetrovanie potrvá ešte asi rok a to aj preto, že KÚV PZ SR v Prešove nemôže z kapacitných dôvodov vyčleniť na vyšetrovanie celý tím. V súčasnosti sa mu venuje jeden vyšetrovateľ s jednou administratívnou pracovníčkou.

Krajský riaditeľ úradu vyšetrovania informoval, že vlani evidovali dovedna 12 prípadov, ktoré vyšetrujú viac ako 6 mesiacov a 3, ktoré vyšetrujú viac ako 1 rok. V minulom roku KÚV a osem okresných úradov vyšetrovania v Prešovskom kraji prijali dovedna 4695 trestných vecí. Z nich v tom istom roku ukončili 4647 (do 2 mesiacov 4483). S návrhom na podanie obžaloby uzavreli 2930 prípadov (do 2 mesiacov 2822) a uvalením väzby sa skončilo 310 prípadov.

Kvalita práce vyšetrovateľov je dobrá, pretože z prípadov, ktoré ukončili návrhom na podanie obžaloby im prokurátor vrátil len 55, t. j. 1,9 percenta. Druhým pozitívnym argumentom je to, že prokurátor zrušil 98 uznesení KÚV PZ SR, čo je len 1,1 percenta z celkového ich minuloročného počtu. Pritom jeden vyšetrovateľ v kraji pracuje za rok v priemere na 44 trestných veciach.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.