Utorok, 07. júl 2020
Meniny má Oliver | zajtra Ivan

Jozef Kužma a Polačko prišli o funkcie

Ako uvádza dnešné vydanie denníka Korzár poslanci Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Jozef Kužma a Jozef Polačko z SDKÚ prišli o stranícke funkcie. Disciplinárnu sankciu voči nim schválilo Prezídium SDKÚ.

Nikto z kompetentných z vedenia SDKÚ sa k záležitosti nevyjadril. Krajský predseda SDKÚ Štefan Kužma, brat potrestaného poslanca J. Kužmu, má dať stanovisko v najbližších dňoch.
Jozef Polačko sa pre Korzár vyjadril, že o rozhodnutí Prezídia SDKÚ počul, ale oficiálne stanovisko v rukách nemá. Preto sa k záležitosti nechce vyjadrovať. Jozef Kužma pre denník uviedol, že ešte nie je rozhodnutý, či odvolanie podá. Zároveň podotkol, že on to už prežil v Demokratickej strane. Kužma dodal, že ani on, ani Polačko funkcie v rámci SDKÚ nezískali voľbou, ale z titulu poslaneckej funkcie. "Čiže, keď ma do nich nevolili, tak by nemali mať právo ma z nich ani odvolať, " povedal pre Korzár.
Ich potrestanie zrejme súvisí s hlasovaním pri voľbe hlavného kontrolóra PSK: "Hlasovanie bolo tajné, takže to napísať ako dôvod nemohli. Ale my vieme, že to s tým súvisí. Totiž, iba my dvaja sme dopredu povedali, ako budeme hlasovať. Rovnako však hlasovala polovica nášho poslaneckého klubu, " uviedol pre Korzár Kužma.
Potrestaní poslanci totiž pri hlasovaní hlavného kontrolóra PSK nepodporili spoločného kandidáta KDH - SDKÚ.

Jozef Kužma a Jozef Polačko
Súvisiace články
30.5.2008 Jozefovi Kužmovi o straníckom treste nepovedal ani brat Štefan
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.