Utorok, 10. december 2019
Meniny má Radúz | zajtra Hilda

Policajti v Prešovskom kraji najlepšie objasňujú

Objasnenosťou minulý rok zaznamenaných trestných činov na 61,7 percenta sa policajti v Prešovskom kraji zaradili na prvé miesto v rámci SR. Celoslovenský priemer prekročili o 8,7 percenta. Z minuloročných zaevidovaných 8929 trestných činov objasnili 5510, čo je o 1,1 percenta viac ako v roku 1999.

Informoval o tom na tlačovej besede 23. januára zástupca riaditeľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) SR v Prešove Ivan Kormoš. Pri trestnej činnosti vznikla škoda za bezmála 3,5 miliardy Sk.

Najvyšší podiel, až 56,1 percenta mala majetková trestná činnosť, policajti v kraji zaznamenali 5012 jej prípadov a z nich objasnili 1965, čo je necelých 40 percent a ide o objasnenosť nižšiu o 2 percentá v porovnaní s rokom 1999. To bol podľa I. Kormoša najvážnejší nedostatok v minuloročnej práci policajtov. Druhú najpočetnejšiu skupinu trestnej činnosti tvorilo 1545 násilných trestných činov, z nich objasnili 94 percent. Napríklad z 19 vrážd sú jasní páchatelia v 18 prípadoch a rovnako objasnili 80 lúpeží z celkového ich počtu 97. Zo šiestich prípadov použitia nástražných výbušných systémov je doteraz objasnený len jeden.

I. Kormoš informoval, že pre podozrenie z protiprávneho konania začali vlani stíhanie 22 policajtov, čo je od vzniku KR PZ SR v Prešove v roku 1996 druhý najvyšší počet (viac 27 ich bolo stíhaných v roku 1999).
Najviac - 7 ich bolo v služobnom pomere k Okresnému riaditeľstvu PZ SR v Prešove.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.