Sobota, 11. júl 2020
Meniny má Milota | zajtra Nina

Policajti v Prešovskom kraji najlepšie objasňujú

Objasnenosťou minulý rok zaznamenaných trestných činov na 61,7 percenta sa policajti v Prešovskom kraji zaradili na prvé miesto v rámci SR. Celoslovenský priemer prekročili o 8,7 percenta. Z minuloročných zaevidovaných 8929 trestných činov objasnili 5510, čo je o 1,1 percenta viac ako v roku 1999.

Informoval o tom na tlačovej besede 23. januára zástupca riaditeľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) SR v Prešove Ivan Kormoš. Pri trestnej činnosti vznikla škoda za bezmála 3,5 miliardy Sk.

Najvyšší podiel, až 56,1 percenta mala majetková trestná činnosť, policajti v kraji zaznamenali 5012 jej prípadov a z nich objasnili 1965, čo je necelých 40 percent a ide o objasnenosť nižšiu o 2 percentá v porovnaní s rokom 1999. To bol podľa I. Kormoša najvážnejší nedostatok v minuloročnej práci policajtov. Druhú najpočetnejšiu skupinu trestnej činnosti tvorilo 1545 násilných trestných činov, z nich objasnili 94 percent. Napríklad z 19 vrážd sú jasní páchatelia v 18 prípadoch a rovnako objasnili 80 lúpeží z celkového ich počtu 97. Zo šiestich prípadov použitia nástražných výbušných systémov je doteraz objasnený len jeden.

I. Kormoš informoval, že pre podozrenie z protiprávneho konania začali vlani stíhanie 22 policajtov, čo je od vzniku KR PZ SR v Prešove v roku 1996 druhý najvyšší počet (viac 27 ich bolo stíhaných v roku 1999).
Najviac - 7 ich bolo v služobnom pomere k Okresnému riaditeľstvu PZ SR v Prešove.

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.