Utorok, 07. júl 2020
Meniny má Oliver | zajtra Ivan

Jozefovi Kužmovi o straníckom treste nepovedal ani brat Štefan

Prezídiu SDKÚ-DS udelilo 8. apríli dvom prešovským členom svojej strany Jozefovi Kužmovi a Jozefovi Polačkovi disciplinárne sankcie. Obidvoch potrestalo odvolaním hneď z troch straníckych funkcií, prestali byť členmi predsedníctva krajského zväzu, okresnej rady a predsedníctva miestneho zväzu.

Ako povedal Jozef Kužma, o disciplinárnom konaní mu nič nepovedal ani jeho brat Štefan Kužma, ktorý je za SDKÚ-DS poslancom v NR SR. „V rodinnom kruhu sme sa o tom, našťastie, nerozprávali. Hoci to brat už musel vedieť na svojich oslavách päťdesiatky 16. apríla. Mlčal ako partizán. Ale stranícke problémy nezvykneme pre kľud v rodine ťahať domov, a dúfam, že ani nebudeme, “ skonštatoval Jozef Kužma.
„Dlho som zvažoval, či má vôbec zmysel sa odvolávať, lebo v politike som už dosť dlho a myslím si, že málokedy ten, čo sa odvoláva, dospeje k tomu, že nadriadený orgán nepotvrdí rozhodnutie predchádzajúceho. Po dlhom čase som si prečítal naše stanovy. Na základe toho som napísal asi na dve strany odvolanie, kde napadám časť môjho odvolania, “ uviedol Jozef Kužma. V odvolaní napadol termíny. Prezídium o potrestaní rozhodovalo 8. apríla. Podľa stanov SDKÚ-DS možnosť na odvolanie je do 15. dní od jeho zasadnutia. Na oznámení je uvedený dátum 12. máj, Kužma list prevzal o tri dni neskôr. „Podľa terajších stanov moja možnosť odvolať sa vypršala 27. apríla, aj keď by som musel byť nejaký vizionár ako Rafael Rafaj, alebo čítať z hviezd, že ma potrestali, “ dodal J. Kužma. Na základe týchto argumentov by malo dôjsť podľa Kužmu prinajmenšom k zmene stanov SDKÚ-DS.
-mm-

Súvisiace články
23.5.2008 Jozef Kužma a Polačko prišli o funkcie
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.