Utorok, 10. december 2019
Meniny má Radúz | zajtra Hilda

Nehôd i obetí bolo vlani v Prešovskom kraji menej

Približne o 450 dopravných nehôd sa stalo v roku 2000 na cestách Prešovského kraja menej ako rok pred tým. Ich celkový počet bol 5748 a o život pri nich prišlo 64 osôb, čo je takisto o 7 menej ako v roku 1999. Poklesli aj počty ťažko a ľahko zranených pri dopravných nehodách. Policajti odhadli vzniknuté škody na vyše 303 miliónov Sk.

Informoval o tom na tlačovej besede 23. januára riaditeľ Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Prešove Juraj Dravecký. Najčastejšími vinníkmi, až bezmála v 87 percentách prípadov, boli vodiči motorových áut, ale oproti roku 1999 vzrástol počet nehôd zavinených chodcami a vodičmi nemotorových vozidiel.

Rozhodujúcou príčinou nehôd s vyše tretinovým podielom bol nesprávny spôsob jazdy. Požitie alkoholu zistili u účastníkov 359 nehôd, čo je o 7 prípadov menej ako v roku 1999. J. Dravecký však zvýraznil, že podiel vyše 7,2 percenta je podstatne vyšší ako celoslovenský priemer - 4,72 percenta. Najviac nehôd podľa dni v týždni sa stalo - čo je už tradičné - v piatok, najmenej v sobotu a v nedeľu. Podľa denného úseku vedie čas od 08. do 12. h.

Riaditeľ KDI upozornil, že pracovníkov dopravnej polície aj v tomto roku čaká veľa administratívnej práce spojenej s výmenou starých štátnych poznávacích značiek za nové tabuľky s evidenčným číslom vozidla. Do konca roka 2000 postúpila táto výmena v kraji na celoslovenský priemer, čiže okolo 48 percent. Najhoršia situácia, a teda najviac práce je pre "dopravárov" v okresoch Poprad, Prešov a Bardejov.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.