Piatok, 03. júl 2020
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

V Prešove zasadala Rada KDH

Prípravou na voľby do Európskeho parlamentu, problematickou rodiny, ale aj hodnotením dvojročného obdobia vlády Róberta Fica sa zaoberala na svojom sobotňajšom zasadnutí v Prešove Rada Kresťanskodemokraticého hnutia (KDH).

Pavol Hrušovskź a Július Brocka

Ako po zasadnutí uviedol pred novinármi predseda hnutia Pavol Hrušovský, Rada KDH sa „kriticky stavia k vládnutiu tejto koalície, ktorá môže úspechy výrazne prezentovať iba preto, lebo sú výsledkom predchádzajúcich dvoch vládnych období a ťažkých rozhodnutí predchádzajúcich vlád, ktoré zo Slovenska urobili ekonomicky a hospodársky úspešnú krajinu. “ Rada KDH prijala na svojom zasadnutí aj uznesenie týkajúce sa neúspešného referenda o prijatí Lisabonskej zmluvy v Írsku. „ Rada ocenila demokratické zmýšľanie írskych občanov, ktorí sa prejavili ako sebavedomý národ, ktorý sa nebojí hájiť svoje záujmy, “ uviedol Hrušovský, ktorý Lisabonskú zmluvu označil za nevýhodnú pre malé štáty a ohrozujúcu ich zvrchovanosť. „Sme radi, že sme členmi EÚ, ale odmietame akúkoľvek ďalšiu centralizáciu, “ dodal predseda hnutia. Rada KDH tiež prijala uznesenie, že jednotlivé krajské organizácie majú do 15. septembra navrhnúť kandidátov pre voľby do Európskeho parlamentu. O konečnej kandidátke sa bude rozhodovať na jeseň. V oblasti rodinnej politiky kresťanskí demokrati podľa podpredsedu Júliusa Brocku presadzujú „podporu nielen prvonarodeného dieťaťa v rodine, ale aj všetkých ostatných. “ Pre mladých ľudí zakladajúcich si rodinu chcú KDH-áci presadiť daňový bonus 100-tisíc korún na každého z manželov, ďalším návrhom je 13. dôchodok, na ktorý by mohli zamestnané deti odviesť časť svojej dane v prospech rodičov. Tieto témy che KDH opäť nadniesť v parlametne, kde s nimi už neuspelo.
(ik)

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.