Nedeľa, 25. september 2022
Meniny má Vladislav | zajtra Edita

Delňa má šancu na oživenie

Prešovská radnica urobila základný krok k tomu, aby mesto malo svoj aquapark. Mal by vzniknúť v terajšom areáli vodnej nádrže Delňa, ktorú chce v náklade 50 miliónov korún zrekonštruovať a rozšíriť služby nový prenajímateľ, spoločnosť Šovar Prešov, s.r.o. a OZ Delňa.

Nádejný investor sa dohodol o prenájme areálu s firmou ZZPO Delňa, ktorá nebola úspešná pri získavaní finančných zdrojov z EÚ. Do projektu vloží 2,5 mil. Sk vlastných peňazí, 47,5 mil. Sk chce získať z eurofondov z Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast, Podpora podnikateľských aktivít v oblasti cestovného ruchu. Mesto plánuje pomôcť pri budovaní infraštruktúry k areálu Delňa, na čo potrebuje 300 tis. Sk, o zdroje sa chce uchádzať z ROP, Podpora a rozvoj infraštruktúry cestovného ruchu. Súčasný areál prírodného kúpaliska sa rozprestiera na rozlohe 13 ha, navyše mesto investorskej firme prenajme ďalšiu susediacu parcelu s výmerou 9853 m2 za 40 tis. Sk na rok. Aby mal investor svoje veľkorysé plány na „rekreačno-športové centrum so zážitkovým kúpaliskom s celoročnou prevádzkou Delňa, “ ako znie oficiálny názov projektu, kde realizovať. Poslanci už schválili dlhodobý nájom parcely na 45 rokov, text zmluvy budú schvaľovať v júlovom zastupiteľstve. Hlavný objekt s celoročným kúpaním musí investorská firma otvoriť pre verejnosť do konca roku 2010, v opačnom prípade pripravovaná zmluva stratí platnosť.
Ako uviedla konateľka spoločnosti Šovar Prešov Mariana Mikulová, v novostavbe s celoročnou prevádzkou budú bazény, vitálny svet, sociálne a hygienické zariadenia, reštaurácie, vstupná hala a zimná záhrada. Plavecký bazén o rozmeroch 25x8 metrov bude mať štyri dráhy. Oddychový neplavecký bazén bude lákať návštevníkov relaxačnými atrakciami, nájdu tu perličkovú masáž, divokú rieku s masážnymi miestami, vyvieračky vzduchu a vody, chrliče vody a horúci sedací bazén. Detský bazén bude mať zaoblený tvar, deti v ňom nájdu fontánky, vyvieračky vody a šmýkačku. K najlákavejším zábavným prvkom bude patriť krytý tobogan a dvojdráhová šmýkačka. Plocha všetkých bazénov spolu presiahne 1 000 m2. Teplota vody bude odstupňovaná od 28 do 38°C. Ako doplnila Mikulová, v lete budú mať návštevníci možnosť posedieť si na terase nad vodnou hladinou nádrže. Denná kapacita celoročného kúpaliska bude 1100 návštevníkov. Priamo pred areálom Delne bude môcť zaparkovať vyše sto vozidiel.
Za posledné roky na Delňu prišlo v letnej sezóne okolo 30 tisíc platiacich návštevníkov. Vodná hladina sa rozprestiera na ploche 250 x 130 m, najväčšia hĺbka vody dosiahla tri metre. Denná kapacita areálu bola 7 tisíc návštevníkov. Najväčšou atrakciou bol tobogan. Areál vyhľadávali hlavne ľudia, ktorí majú radi zeleň a potrebujú viac životného priestoru. Konajú sa tu tiež koncerty kapiel.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
V piatok bude cestovanie mestskou hromadnou dopravou v Prešove bezplatné
Tradičnou súčasťou Európskeho týždňa mobility (ETM) je Deň bez áut, v rámci ktorého je preprava na denných linkách MHD bezplatná pre všetkých cestujúcich.
Počet návštevníkov prešovského kraja za I. polrok narástol štvornásobne!
Cestovný ruch sa v Prešovskom samosprávnom kraji pomaly spamätáva z pandémie. Aj keď návštevnosť Severovýchodu Slovenska nie je rekordná, návrat turistov je zreteľný. Dokazujú to štatistické údaje za I. polrok 2022.
Ukradnutá nafta z vagóna v Kapušanoch
Prešovskí železniční policajti vyšetrujú krádež paliva z cisternového vagóna pri obci Kapušany, okr. Prešov.
Dnes je to rok od návštevy Sv. Otca Františka v Prešove
14. september 2021 zostane pre Prešov navždy výnimočným. V tento deň navštívil naše mesto Svätý Otec František. Pripomeňme si atmosféru tejto vzácnej návštevy.
Prešovčania ovládli súťaž zručnosti vodičov autobusov
V sobotu 10. septembra 2022, pri príležitosti Dňa otvorených dverí, pripravil Dopravný podnik Bratislava, a.s. súťaž jazdy zručnosti vodičov autobusov. Súťaže sa zúčastnilo 5 družstiev - domáca Bratislava, Brno, Žilina, Košice a Prešov. DPMP, a.s. reprezentovali vodiči Peter Kamenčík a Jozef Falat, ktorí patria medzi ostrieľaných a skúsených profesionálov. Prešovskému družstvu velil vedúci dispečerského riadenia Ing. Vladimír Lejko.
Začína sa literárny festival Prešov číta rád 2022
Počas troch septembrových dní bude opäť literatúra o krok bližšie k širokej verejnosti, žiakom a študentom základných aj stredných škôl. Jej cesta z krajskej knižnice naprieč naším mestom sa začne 21. a skončí v piatok 23. septembra vďaka Prešov číta rád 2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK