Streda, 28. október 2020
Meniny má Dobromila | zajtra Klára

Cena mesta Prešov má šesť laureátov

Cena mesta Prešov za rok 2007 bude udelená štyrom jednotlivcom a dvom kolektívom. Rozhodli o tom na svojom zasadnutí prešovskí mestskí poslanci. Cenu mesta si prevezmú Ľuboš Gajdoš, Bernard Herstek, Marta Hrebíčková a Štefan Brendza in memoriam. Spomedzi kolektívov boli ocenení O. S. V. O. comp, a.s. a Pohotovostný policajný útvar odboru poriadkovej polície KR PZ v Prešove.

Cena mesta je udeľovaná každoročne ako verejné ocenenie, ktoré udeľuje MsZ v Prešove jednotlivcom, kolektívom, alebo inštitúciám za vynikajúce tvorivé činy a dlhoročný mimoriadny prínos pre rozvoj mesta. Mestský policajt Ľuboš Gajdoš dostane cenu za záchranu života, keď koncom marca mimo služby zachránil vytiahnutím z vody život topiaceho sa muža. Zakladateľovi a dlhoročnému vedúcemu speváckeho zboru Prešovčatá Bernardovi Herstekovi bude Cena mesta udelená za jeho prínos v oblasti hudobného umenia, riaditeľka Šarišskej galérie Marta Hrebíčková získa ocenenie za významný podiel pri zachovávaní prezentácii kultúrneho dedičstva. Na návrh poslankyne Márie Čížikovej poslanci dodatočne odsúhlasili aj ocenenie dlhoročného predsedu TJ Slavoj a organizátora medzinárodných dukelských jazdeckých pretekov Štefana Brendzu in memoriam. Z kolektívov sa ocenenie ušlo spoločnosti O. S. V. O. comp. , a.s. za aktívny prístup k znižovaniu energetickej náročnosti a modernizácii verejného osvetlenia v Prešove a takisto Pohotovostnému policajnému útvaru odboru poriadkovej polície KR PZ v Prešove za aktívny podiel v boji s kriminalitou a organizovaným zločinom a prezentáciu Prešova v oblasti športu. Na udelenie Ceny mesta Prešov bolo navrhnutých spolu 23 jednotlivcov a 6 kolektívov, schválení laureáti si Cenu prevezmú na najbližšom slávnostnom zasadnutí zastupiteľstva.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Pošta informuje klientov o zmene otváracích hodín
Regionálne riaditeľstvo Slovenskej pošty a.s. v Prešove oznamuje klientom, že od 1. októbra 2020 sa na Pošte 2, 3 a 4 menia otváracie hodiny pre verejnosť.
Mesto Prešov hľadá dobrovoľníkov do tímov na odberných miestach.
AKTUALIZÁCIA 26.10.2020: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť a vykonávať činnosť administratívnych pracovníkov počas celoplošného testovania, ktoré sa na Slovensku uskutoční v termínoch 31.10.2020 - 1.11.2020 a 7.11.2020 - 8.11.2020.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.