Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Nezamestnaných v kraji bolo necelých 91 tisíc

Dovedna 90 891 záujemcov o prácu evidovalo 13 okresných úradov práce v Prešovskom kraji k 31. decembru 2000, čo predstavovalo mieru nezamestnanosti 23,18 percenta. V porovnaní so stavom ku koncu novembra 2000 bola vyššia o 1,45 boda. Najvýraznejšie však poklesol za mesiac počet evidovaných nezamestnaných (EN) absolventov, a to až o 38 percent a v kraji ich k 31. decembru 2000 bolo 5272.

Najviac sa na tom podieľali okresy Poprad (pokles o 26 percent), Prešov (o 18 percent) a Levoča (o 10 percent). Celkovú mieru nezamestnanosti mali najnižšiu v okresoch Stará Ľubovňa 17,92 percenta, Poprad 18,91 percenta a Medzilaborce 19,6 percenta. Vo všetkých však od novembra vzrástla a najvyššia bola v okrese Kežmarok 27,31 percenta.

Vyplýva to zo štatistiky, ktorú poskytli z Krajského úradu práce v Prešove.

Vďaka realizácii viacerých projektov, ale aj vytvoreniu verejnoprospešných miest, na ktoré vyčlenili pre kraj v roku 2000 okolo 417 miliónov Sk, sa v porovnaní so stavom k 31. decembru 1999 podarilo znížiť počet EN. Vtedy v kraji prekonali historickú hranicu 100 tisíc EN, dovedna ich bolo 100 084 a miera nezamestnanosti činila 27,1 percenta. Najvyššia až vyše 30-percentná táto miera bola v okresoch Stropkov, Vranov nad Topľou, Kežmarok, Sabinov a Bardejov, ani v jednom okrese nebola naopak pod 20 percent.

Aký-taký pozitívny obrat v zamestnanosti dokazuje aj fakt, že k 31. decembru 2000 mali okresné úrady práce nahlásených 1018 voľných miest a počet EN na jedno z nich činil v priemere 89. Ku koncu roku 1999 bolo v kraji takýchto miest 610. Kým k 31. 12. 1999 bolo nad 12 mesiacov 47 529 EN, tak o rok neskôr počet v tejto kategórii EN predstavovalo číslo 41 744.

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.