PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/4242/kodex_diskutujuceho_na_www-pis-sk.html

Kódex diskutujúceho na www.pis.sk

PIS.sk Vám umožnuje komunikovať prostredníctvom tohoto servera, nepreberá však zodpovednosť za obsah pridaný používateľmi. Používatelia tohoto servera musia s týmto Kódexom súhlasiť a dodržiavať ho. Administrátor si vyhradzuje právo zasiahnuť v prípade porušenia tohoto kódexu.

Diskusné témy s viacnásobným porušením tohoto kódexu budú odstránené. Takisto môžu byť odstránené aj témy s rovnakým alebo podobným obsahom, ako skôr založené diskusné témy.

Pristupujte k ostatným používateľom našich služieb s úctou. Akékoľvek osobné útoky, vyhrážky, urážky a obtažovanie budú potrestané zmazaním diskusného príspevku a/alebo vášho diskusného konta bez predchádzajúceho upozornenia.

Absolútne neprípustné sú príspevky obhajujúce alebo podnecujúce násilie, fanatizmus, rasizmus, nenávisť ku konkrétnym ľuďom alebo ku skupinám obyvateľov, najmä k etnickým alebo náboženským skupinám, takisto príspevky obsahujúce obscénnosti alebo vulgarizmy.

Zakázané je:

Obrázky v diskusii

  1. Do diskusných príspevkov nevkladajte obrázky, fotografie a inú grafiku ktorej nie ste autorom alebo k nej preukázateľne nevlastníte autorské práva.
  2. Nevkladajte fotografie stiahnuté z iných webstránok.
  3. Vkladanie screenshotov častí textov a citácií z iných serverov je takisto porušením autorských práv týchto serverov. Screenshot celkového pohľadu webstránok sa povoľuje, pokiaľ nie je v rozpore s pravidlom o reklame.
    Je možné vkladať len fotokópie verejných úradných dokumentov, vlastné fotografie a voľne šíriteľnú grafiku (ak je to výslovne povolené vlastníkom takejto grafiky).

Dodržiavajte zákony

Pri používaní našich služieb ste zodpovední za dodržiavanie všetkých právnych úprav a zákonov, ktoré sa vzťahujú na miesto vášho aktuálneho pobytu. Služby PIS.sk nemôžete používať na šírenie ohováračských, nactiutrhačských, obscénnych a iných protizákonných materiálov. Za protizákonné materiály sa môžu považovať napríklad detská pornografia, niektoré informácie týkajúce sa ilegálnych drog, informácie navádzajúce alebo umožňujúce porušovanie autorského práva a podobne. Zverejňovanie odkazov na webové stránky, ktorých obsah je v rozpore so zákonmi Slovenskej republiky, je zakázané. Týka sa to napríklad stránok propagujúcich rasizmus, ponúkajúce nelegálny softvér a podobne.

Porušenia Kódexu

Záleží nám na tom, aby bolo naše diskusné fórum miestom inteligentnej debaty, preto si ako prevádzkovateľ služby vyhradzujeme právo zasahovať do diskusií v prípade porušenia týchto pravidiel, najčastejšie zmazaním diskusného príspevku a/alebo zablokovaním diskusného konta. V prípade závažného alebo opakovaného porušenia tohoto Kódexu môže byť zablokovaný prístup k dalším službám PIS.sk. Pri opakovanom porušení kódexu diskusného fóra je konto automaticky bez zásahu administrátora zablokované. Prevádzkovateľ môže vo výnimočnom prípade pristúpiť k zmazaniu príspevkov alebo zablokovaniu konta aj v prípade autorov, ktorí priamo neporušujú kódex, ale ich pôsobenie je dlhodobo prekážkou slušnej a vecnej diskusii a obťažujú ostatných diskutujúcich. Prístupom k službám PIS.sk vyjadrujete svoj súhlas s týmito pravidlami a záväzok dodržiavať ich.

Toto diskusné fórum je čiastočne moderované a preto príspevky môžu byť kedykoľvek odstránené (príspevky zneprehľadňujúce tému, príspevky, ktoré sa netýkajú danej témy a pod.). Diskusné fórum PIS si nekladie za cieľ byť prostriedkom plytkej zábavy, preto náruživým používateľom odporúčame použiť IRC, ICQ, diskusné portály alebo inú formu odreagovania. Ak má príspevok charakter osobného odkazu alebo otázky, použite prosím súkromné správy alebo e-mail.

Nieje v silách administrátorov tohoto portálu sledovať detailne všetky diskusné témy, preto ak ako prispievatelia do diskusie, narazíte na porušenie tohoto kódexu, môžete nás na to upozorniť poslaním sukromnej spravy adminovi alebo mailom (webadmin@pis.sk).

Ďakujeme Vám, že pri využívaní komunikačných služieb PIS.sk budete dodržiavať tieto pravidlá. Vyhradzujeme si právo kedykoľvek ich upraviť, preto Vám odporúčame do tohto Kódexu správania pravidelne nazrieť a ubezpečiť sa, že konáte v súlade s ním.

Aktualizované 21.2.2012

 
1.7.2008 | Pridal: Orin | Portál PIS | čítané: 80682 krát