Nedeľa, 08. december 2019
Meniny má Marína | zajtra Izabela

Žiak sa bývalej škole vyhrážal bombou

Mladistvého Prešovčana Jána P. (nar. 1985), prechodne bývajúceho v obci Lada v okrese Prešov, žiaka ZŠ v susedných Kapušanoch, zistili a usvedčili ako pôvodcu šírenia poplašnej správy. V pondelok 29. januára o 11.57 h oznámil na linku 158 Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) SR v Prešove, že "Na Važeckej škole je bomba". Identifikovaný volajúci bol pritom v minulosti žiakom ZŠ na tejto ulici v Prešove.

Do objektu vyslali skupinu policajtov, v ktorej bol aj psovod so služobným psom. Evakuovali 150 žiakov a personál školy. Policajti nenašli žiadnu výbušninu a ani nenastal výbuch. Prevádzku v škole obnovili o 13.30 h. Policajti z oddelenia násilnej kriminality odboru kriminálnej polície OR PZ Prešov vypátrali, že mladistvý, doposiaľ netrestaný, telefonoval z verejného telefónneho automatu v obci Trnkov, okres Prešov. Vyšetrovateľ mu vzniesol obvinenie pre trestný čin šírenia poplašnej správy a stíha ho na slobode.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.