Pondelok, 16. december 2019
Meniny má Albína | zajtra Kornélia

Skupina ZPA Křižík dosiahla za rok 2000 zisk

Za predaj svojich výrobkov a služieb utŕžili štyri akciové spoločnosti v skupine ZPA Křižík Prešov za minulý rok dovedna 1,05 miliardy Sk a dosiahli hospodársky výsledok pred zdanením 67,5 milióna Sk. Jeden z rozhodujúcich vlastníkov, predseda dozornej rady Křižík, a. s., Prešov Stanislav Čorej na tlačovej besede 2. februára označil minuloročné výsledky za dobré.

V objeme tržieb skupina po prvýkrát prekročila hranicu 1 miliardy Sk, zvládla viacročnú hlbokú organizačnú a finančnú reštrukturalizáciu a na svetových trhoch si udržala postavenie v skupine stredne veľkých producentov elektromerov. Ich výroba zostala naďalej hlavnou aktivitou skupiny v Křižíku, a. s., zatiaľ čo dodávky vyšších technologických celkov majú také postavenie v ZPA Křižík, a. s.

Elektromerov vyviezli za 560 miliónov Sk, pričom využívajú na to štyri dcérske spoločnosti v Ekvádore, Argentíne, Malajzii a v Poľsku. Z celkového objemu tržieb skupiny bolo 50 percent dosiahnutých v zahraničí.

S. Čorej naznačil, že tohto roku by mali tržby skupiny činiť bezmála 1,7 miliardy Sk. Jej člen - ZPA Křižík, a. s., je pripravený nastúpiť na
montáž meracej techniky v tuneli Branisko a táto akcia za asi 700 miliónov Sk je jednou z najväčších. Kontrakt s investorom už uzavreli, nie je ešte schválená konkrétna suma. Celý objem výroby elektromerov majú už zmluvne zabezpečený.

Spoločnosti v skupine ZPA Křižík zamestnávali vlani 1368 ľudí, ich priemerný hrubý mesačný zárobok bol 10 300 Sk. Najväčším súčasným vlastníkom tejto skupine po reštrukturalizácii ich zloženia je Turbo, a. s., Prešov s podielom 47,5 percenta (dozornú radu tvoria 3 ľudia, medzi nimi S. Čorej), dovedna 51 percent majú tri banky - Istrobanka, Všeobecná úverová banka a Konsolidačná banka, ktoré poskytli 355 miliónov Sk syndikovaný úver so splatnosťou na 8 rokov, zvyšné drobné podiely patria manažérom v obchodných spoločnostiach.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Prešovskí seniori navštívili Poľsko
III. Mestská organizácia JDS, Sídlisko III. Prešov sa v roku 2019 zamerala na poznávacie zájazdy po Slovensku, ale aj po okolitých krajinách. Seniori navštívili známy poľský aquapark a načerpali sily aj vďaka podpore mesta Prešov.
Jednota dôchodcov Pod Kalváriou motivuje seniorov k pohybu
IV. Mestská organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku Pod Kalváriou Prešov pripravuje a usporadúva množstvo aktivít pre seniorov. Vďaka podpore mesta Prešov sa seniori zapojili do projektu Zdravie a pohyb.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.