Štvrtok, 09. júl 2020
Meniny má Lujza | zajtra Amália

Skupina ZPA Křižík dosiahla za rok 2000 zisk

Za predaj svojich výrobkov a služieb utŕžili štyri akciové spoločnosti v skupine ZPA Křižík Prešov za minulý rok dovedna 1,05 miliardy Sk a dosiahli hospodársky výsledok pred zdanením 67,5 milióna Sk. Jeden z rozhodujúcich vlastníkov, predseda dozornej rady Křižík, a. s., Prešov Stanislav Čorej na tlačovej besede 2. februára označil minuloročné výsledky za dobré.

V objeme tržieb skupina po prvýkrát prekročila hranicu 1 miliardy Sk, zvládla viacročnú hlbokú organizačnú a finančnú reštrukturalizáciu a na svetových trhoch si udržala postavenie v skupine stredne veľkých producentov elektromerov. Ich výroba zostala naďalej hlavnou aktivitou skupiny v Křižíku, a. s., zatiaľ čo dodávky vyšších technologických celkov majú také postavenie v ZPA Křižík, a. s.

Elektromerov vyviezli za 560 miliónov Sk, pričom využívajú na to štyri dcérske spoločnosti v Ekvádore, Argentíne, Malajzii a v Poľsku. Z celkového objemu tržieb skupiny bolo 50 percent dosiahnutých v zahraničí.

S. Čorej naznačil, že tohto roku by mali tržby skupiny činiť bezmála 1,7 miliardy Sk. Jej člen - ZPA Křižík, a. s., je pripravený nastúpiť na
montáž meracej techniky v tuneli Branisko a táto akcia za asi 700 miliónov Sk je jednou z najväčších. Kontrakt s investorom už uzavreli, nie je ešte schválená konkrétna suma. Celý objem výroby elektromerov majú už zmluvne zabezpečený.

Spoločnosti v skupine ZPA Křižík zamestnávali vlani 1368 ľudí, ich priemerný hrubý mesačný zárobok bol 10 300 Sk. Najväčším súčasným vlastníkom tejto skupine po reštrukturalizácii ich zloženia je Turbo, a. s., Prešov s podielom 47,5 percenta (dozornú radu tvoria 3 ľudia, medzi nimi S. Čorej), dovedna 51 percent majú tri banky - Istrobanka, Všeobecná úverová banka a Konsolidačná banka, ktoré poskytli 355 miliónov Sk syndikovaný úver so splatnosťou na 8 rokov, zvyšné drobné podiely patria manažérom v obchodných spoločnostiach.

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.