Streda, 28. október 2020
Meniny má Dobromila | zajtra Klára

Laureáti Ceny mesta Prešov si prevzali svoje ocenenie

Na slávnostnom zasadnutí Zastupiteľstva mesta Prešov odovzdal dnes primátor Prešova Pavel Hagyari laureátom Ceny mesta Prešov za rok 2007 toto prestížne ocenenie, ktorému dal podobu výtvarného diela sochár Dušan Pončák. Získali ho štyria jednotlivci a dva kolektívy - policajt Ľuboš Gajdoš, hudobník Bernard Herstek, riaditeľka Šarišskej galérie v Prešove Marta Hrebíčková a propagátor jazdeckého športu Štefan Brendza in memoriam.

Hagyari ocenil výsledky práce ocenených, ktorí prispeli k propagácii či zveľadeniu mesta. Medzi laureátmi bol aj človek, ktorý svojim odvážnym postupom zachránil z vôd Torysy život topiacemu sa mužovi. Bol ním mestský policajt Ľuboš Gajdoš, ktorý práve nebol v službe, relaxoval na kolieskových korčuliach na nábreží rieky, ale ani na chvíľu nezaváhal a pričinil sa o záchranu ľudského života. Ďalšie ocenenie získal zakladateľ a dlhoročný vedúci detského speváckeho zboru Prešovčatá Bernard Herstek za prínos v oblasti hudobného umenia. Hudbe sa venuje vo svojom voľnom čase aj dnes, ak keď skôr ako člen kapely alebo skladateľ. Riaditeľka Šarišskej galérie Marta Hrebíčková získala ocenenie za významný podiel pri prezentácii kultúrneho dedičstva. Poslanci po prvýkrát pri schvaľovaní laureátov urobili výnimku a cenu udelili nežijúcej osobnosti. Ocenili dlhoročného predsedu TJ Slavoj a organizátora medzinárodných Dukelských jazdeckých pretekov Štefana Brendzu in memoriam, za ktorého prišla prevziať cenu jeho neter Terézia Obšútová. V kategórii kolektívov cenu získala spoločnosť O. S. V. O. comp. , a.s. za aktívny prístup k znižovaniu energetickej náročnosti a modernizácii verejného osvetlenia v Prešove. Ocenenie mesta Prešov dostal aj Pohotovostný policajný útvar odboru poriadkovej polície KR PZ v Prešove za aktívny podiel v boji s kriminalitou a organizovaným zločinom a za dobrú prezentáciu Prešova v oblasti športu.
Podujatie sa konalo v Historickej budove Divadla Jonáša Záborského, v ktorom vystúpili dlhoroční členovia prešovskej spevohry manželia Anna a Slavomír Benkovci.
Cena mesta Prešov je verejným ocenením, ktoré udeľuje Mestské zastupiteľstvo v Prešove jednotlivcom, kolektívom, alebo inštitúciám za vynikajúce tvorivé činy a dlhoročný mimoriadny prínos pre rozvoj mesta. Nespája sa s ňou finančná odmena. Poslanci ju začali udeľovať v roku 1995 pôvodne iba za kultúru. Po štyroch rokoch sa výber ocenených rozšíril aj na ostatné oblasti spoločenského života.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
AKTUALIZÁCIA 13.10.2020: Jesenné upratovanie v Prešove potrvá o týždeň dlhšie. Podľa pôvodného harmonogramu by sme 13. októbra jesenné upratovanie ukončili. Pre všetkých Prešovčanov, ktorí ešte nestihli vyniesť nadrozmerný odpad do veľkoobjemových kontajnerov však pridávame od 15.10.2020 doplnkový 5. upratovací cyklus. Druhy odpadov, ktoré nie je možné vkladať do VOK-ov zostávajú nezmenené.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Je nám veľmi ľúto, že pre nepriaznivé počasie a po prijatí nových opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 musíme oznámiť všetkým súťažiacim zrušenie pikniku spojeného s Prezentáciou návrhovej súťaže, ktorý sa mal uskutočniť už zajtra 13.10.2020 v Mestskej oáze. Aktuálne hľadáme riešenie, ako záujemcom túto príležitosť vynahradiť prostredníctvom online priestoru.
Poznáme výhercov súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu
V Prešove sme po štvrtý raz ocenili najkrajšiu predzáhradku, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
COVID-19: Ústredný krízový štáb navrhol sprísnené opatrenia od 1. októbra
AKTUALIZÁCIA 12.10.2020: Ústredný krízový štáb SR vydal ďalšie opatrenia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19:
Pošta informuje klientov o zmene otváracích hodín
Regionálne riaditeľstvo Slovenskej pošty a.s. v Prešove oznamuje klientom, že od 1. októbra 2020 sa na Pošte 2, 3 a 4 menia otváracie hodiny pre verejnosť.
Mesto Prešov hľadá dobrovoľníkov do tímov na odberných miestach.
AKTUALIZÁCIA 26.10.2020: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť a vykonávať činnosť administratívnych pracovníkov počas celoplošného testovania, ktoré sa na Slovensku uskutoční v termínoch 31.10.2020 - 1.11.2020 a 7.11.2020 - 8.11.2020.
Na ul. Mirka Nešpora pribudli nové parkovacie miesta
Na ulici Mirka Nešpora na Sídlisku III v Prešove môžu vodiči zaparkovať jednoduchšie. V tejto lokalite pribudlo 21 nových parkovacích miest.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.